powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. "Brzydkie kaczątko" na Dzień Dziecka w Baju

W Teatrze Baj Pomorski trwają przygotowania do premiery "Brzydkiego kaczątka" Hansa Christiana Andersena w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. Premiera 1 czerwca. - W naszej inscenizacji dotykamy tematu dojrzewania. Próbujemy zmierzyć się również z problemem trudnego losu odmieńca - zapowiadają twórcy.

Czy kiedykolwiek wyobrażaliście sobie, że Waszą ulubioną bajkę można opowiedzieć bez słów? Przedstawić ją za pomocą muzyki, ruchu czy plastyki...? Zapraszamy Was zatem do naszego teatru wyobraźni!

Spektakl w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego jest oparty na klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena. W toruńskiej inscenizacji dotykamy tematu dojrzewania. Próbujemy zmierzyć się również z problemem trudnego losu odmieńca. Jak odnaleźć swoje "ja" w nieprzewidywalnym świecie? W jaki sposób pozostać wiernym własnym marzeniom i aspiracjom? Życie to próba charakteru, ale przecież zawsze trzeba mieć nadzieję! "Brzydkie kaczątko" to także opowieść o świecie zwierząt - tak podobnym i zarazem odmiennym od ludzkiego. Czy jesteśmy w stanie go zrozumieć...?

Wszystkie te tematy opowiemy poprzez zabawę formą, której kształt będzie w dużej mierze zależny od Waszej fantazji. Każdy z nas może być przecież twórcą...