powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Katowice. Młodzi jazzmani w Teatrze Śląskim

Jazz w Malarni. Pierwszy na Śląsku koncert promujący debiutancki album zespołu Jerry and the Pelican System odbędzie się 13 maja o godz. 19 w Teatrze Śląskim.

Jazz w Malarni. Pierwszy na Śląsku koncert promujący debiutancki album zespołu Jerry and the Pelican System.

Debiutancki album zespołu Pelican and the System wydany zostanie 10 maja w serii kultowych wydawnictw jazzowych Polish Jazz pod numerem 83. Cykl wydarzeń promujących płytę rozpocznie koncert w warszawskim Teatrze Capitol, następnie muzycy ruszą w trasę i zagrają m.in. w Malarni Teatru Śląskiego w Katowicach.

Utalentowany saksofonista Jerzy Mączyński zaprosił do współpracy ludzi, którzy podzielają jego pasję i zamiłowanie do muzyki, ludzi, którzy tak jak on, szukali przestrzeni do nieskrępowanej muzycznej ekspresji. Młodzi muzycy mimo silnego jazzowego podłoża skutecznie wymykają się wszelkim muzycznym ramom. W autorskich kompozycjach łączą wiele gatunków, bawią się dźwiękami i formą, pozostawiając sobie sporo miejsca na improwizację.

Po występie na festiwalu Jazz Jantar 2019 Czesław Romanowski tak pisał o zespole: "Skoro istnieje tak wielobarwna muzyka, wykonywana w porywający sposób przez tak utalentowanych instrumentalistów, jazz z pewnością nie przejdzie do lamusa. A na zapowiadaną na maj, debiutancką płytę zespołu, czekam jak na żadną inną".

Zespół w Teatrze Śląskim zagra w składzie:

Jerzy Mączyński saksofony, kompozycje

Wiktoria Jakubowska perkusja, flet

Marcin Elszkowski trąbka

Marcel Baliński fortepian, synth

Franciszek Pospieszalski kontrabas

Bilety w cenie 22 zł dostępne są w kasie Teatru lub on-line na stronie: www.teatrslaski.art.pl