powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Kosmos" otworzy nowe miejsce na Mariensztacie

18 maja Teatr Małego Widza otwiera dodatkową siedzibę - nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy dla rodzin z dziećmi w wieku 1-5 lat. Artystyczny projekt "Kosmos" zainauguruje działalność Sceny na Bednarskiej na warszawskim Mariensztacie.

Niezwykle interdyscyplinarny projekt "Kosmos", dostosowany do zdolności poznawczych najmłodszych widzów, pozwoli w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w dziecięcej wyobraźni. Podziwianie nieodkrytych dotychczas galaktyk, lot wśród deszczu meteorytów, taniec w rytmie rurofonowego disco, czy zdobywanie szczytów w stanie nieważkości - takich niecodziennych wrażeń doświadczymy na Bednarskiej 9.

Wybierając się na spektakl "Kosmos", nie możemy spodziewać się tradycyjnej wizyty w teatrze. Najnowsza premiera Teatru Małego Widza to synteza wielu sztuk - coś na pograniczu instalacji, spektaklo-koncertu i muzycznego performensu, którego niezwykle ważnym elementem jest muzyka tworzona na żywo. W przestrzeniach instalacji KOSMOS pojawią się tak nieziemskie instrumenty jak hand pan, didgeridoo, harfa, ngoni, czy ableton, ale spotkamy też pięknie brzmiące, całkiem ziemskie: wiolonczelę, skrzypce, czy ukulele.

Zamiast realistycznej scenografii, uczestnicy zetkną się z przedmiotami, które jedynie nawiążą swoim kształtem oraz fakturą do obiektów kojarzonych ze wszechświatem. W "Kosmosie" będziemy bawić się abstrakcją, eksperymentować i odważnie operować umownością. Całej wędrówce będą towarzyszyć opowieści artystów-przewodników, dzięki którym widzowie poczują atmosferę rzeczywistej podróży w kosmos.

Premierowe pokazy "Kosmosu" odbędą się 18 i 19 maja przy Bednarskiej 9.

"Kosmos" to partnerski projekt Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Fundacji Teatru Małego Widza, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-5 lat

Czas trwania: 60 minut

Termin:

18 i 19 maja godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 oraz 17.00

Rezerwacja biletów:

tel. 512 622 215

bilety@teatrmalegowidza.pl

Sprzedaż biletów online: kosmos.teatrmalegowidza.pl