powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tarnów. Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Teatrze Solskiego

W dniach od 10 do 12 maja, po raz szósty realizowany będzie projekt "Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Małopolsce" (DOFE). Wzorem lat ubiegłych Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, jako beneficjent środków unijnych włącza się do akcji i serdecznie zaprasza na zwiedzanie nowego zaplecza teatru oraz do korzystania m.in. z promocyjnych cen na wybrane spektakle.

W okresie od maja 2009 roku do kwietnia 2011 trwała przebudowa siedziby głównej teatru realizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Łączna wartość projektu modernizacji teatru wyniosła ok. 15 mln złotych. Połowa tej sumy to środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, druga część to wkład Gminy Miasta Tarnowa. W tym roku rozpoczęliśmy użytkowanie wyremontowanego zaplecza technicznego. Rozbudowa trwała rok a 8 lutego obiekt został dopuszczony oficjalnie do użytkowania.

Projekt przebudowy - pod nazwą "Teatr Solskiego wobec problemów społecznych czyli kultura dostępna dla wszystkich" - finansowany był przez Gminę Miasta Tarnowa (1,978 mln zł), Program Operacyjny Województwa Małopolskiego (1,898 mln zł), Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1,242 mln zł) oraz wkład własny Teatru (1,416 mln zł). Całość inwestycji pochłonęła 6,5 mln zł - przypomina Rafał Balawejder.

W ramach VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich proponujemy zwiedzanie nowego budynku zaplecza w dniu 12 maja, o godz. 18:00. Propozycja ta jest połączona z oglądaniem najnowszego spektaklu "Tango" Sławomira Mrożka, w reżyserii Edwarda Wojtaszka. Oprowadzać po nowych wnętrzach będzie aktor tarnowskiego teatru Jerzy Pal.

"Tango" to klasyka polskiej literatury spod znaku absurdalnego humoru. Rodzina w dramacie Mrożka to soczewka, w której odbijają się wciąż aktualne niepokoje, napięcia, międzypokoleniowe konflikty i mechanizmy historii. Panuje w niej "bezwład, entropia i anarchia". Świat naznaczony jest brakiem zasad i rozkładem wartości, a całkowita niemoc inteligencji toruje drogę do władzy prymitywnej, brutalnej sile. Napisana ponad pół wieku temu groteskowa tragikomedia "nie chce się zestarzeć" i z przenikliwością oraz poczuciem humoru opisuje także nasze czasy. Zawsze znajdzie się jakiś Artur, który za wszelką cenę próbuje przywrócić porządek zastanego świata i jakiś Edek, który czai się tuż za plecami tego pierwszego.

Prosimy o zapisanie się na oprowadzanie połączone z oglądaniem spektaklu "Tango" Sławomira Mrożka- tel. (14) 688 32 87 lub 784 976 025

Termin : 12 maja 2019

Rozpoczęcie oprowadzania - 18:00

Spektakl "Tango" - 19:00

Opłata za spektakl - 5 zł od osoby

Przy zapisach prosimy o podanie hasła "Fundusze Europejskie".

Akcja ta jest skierowana do osób indywidualnych, ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy!