powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Majówka w Teatrze Polonia i Och-Teatrze

Długi weekend to okazja, żeby nadrobić teatralne zaległości. Tradycyjnie już, Teatr Polonia i Och-Teatr grają w majówkę codziennie. W tym roku Teatr Polonia zaprasza na spektakle: "Klaps! 50 twarzy Greya" (1-3 maja) oraz "Kto się boi Virginii Woolf?" (4-5 maja).

"Klaps! 50 twarzy Greya" to europejska premiera spektaklu, który w Ameryce cieszy się wielkim powodzeniem. Przedstawienie jest błyskotliwym i humorystycznym pastiszem kontrowersyjnej powieści autorstwa E.L. James "Pięćdziesiąt twarzy Greya", która stała się światowym bestsellerem. Spektakl muzyczny, ze znakomitymi piosenkami. Występują: Magdalena Lamparska, Marta Walesiak i Mateusz Damięcki.

Arcydzieło Edwarda Albee'ego "Kto się boi Virginii Woolf?" (na zdjęciu) od powstania dramatu, poprzez tysiące inscenizacji i interpretacji, szczególnie tej filmowej z rolami Elizabeth Taylor i Richarda Burtona, fascynuje i zatrzymuje widzów, każąc im robić własny rachunek sumienia. Tym razem w tłumaczeniu i reżyserii Jacka Poniedziałka, z rolami m.in. Ewy Kasprzyk i Krzysztofa Dracza.

W repertuarze Och-Teatru spektakle "Mayday" (1-2 maja), "Mayday 2" (3-4 maja) oraz "Wąsy" (5 maja).

"Mayday" to jedna z najlepszych na świecie komedii. Historia londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. W obsadzie m.in. Maria Seweryn, Artur Barciś i Rafał Rutkowski.

MAYDAY 2 jest kontynuacją historii opowiedzianej w "Mayday". W wyreżyserowanej przez Krystynę Jandę sztuce grają m.in. Maria Seweryn, Monika Fronczek, Rafał Rutkowski czy Artur Barciś i ich postaci - zmienione po latach - a dodatkowo pojawiają się dzieci i ojciec Stanleya (granego przez Artura Barcisia). Dwa razy tyle komplikacji i zabawy z tym związanej. A do tego muzyka zespołu Boney M. i stylistyka lat 80.

"Wąsy" to to antykorporacyjna, ekologiczna tragikomedia omyłek, katastrof mniejszych i tych apokaliptycznych. Dzieje się w równoległej rzeczywistości nad morzem, gdzie grillują cztery małżeństwa, spędzając tam kolejne wakacje. Wszystkie dwanaście postaci grają czterej aktorzy Teatru Montownia: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki.

Kasy teatrów czynne są od poniedziałku do soboty od godz. 10:00, w niedziele od 12:00 do rozpoczęcia przedstawień. Kontakt: tel. 22 622 21 32, bilety@teatrpolonia.pl oraz tel. 22 589 52 00, bilety@ochteatr.com.pl.