powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Warsztaty pantomimy w ramach Biennale WRO

Wrocławski Teatr Pantomimy i Centrum Sztuki WRO zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty w ramach Biennale Sztuki Nowych Mediów WRO.

Podczas Biennale WRO, jako jeden z elementów programu Małego WRO, odbędą się warsztaty zrealizowane przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego - Agnieszkę Charkot, Agnieszkę Dziewę i Piotra Sorokę (na zdjęciu) . Po udanych działaniach w czasie ferii zimowych (https://wrocenter.pl/pl/poruszony-widok/), po raz kolejny zaprosimy dziecięco-młodzieżową publiczność do działań łączących ruchową ekspresję ciała, ćwiczenia performatywne i narzędzia medialne.

Punktem wyjścia do działań staje się człowiek i jego postrzeganie innych osób, a także otoczenia. Warsztaty odbędą się w kontekście biennalowych wystaw, w kilku lokalizacjach. Będziemy przyglądać się ciału człowieka w przestrzeniach muzealnych i galeryjnych, badać to, jak obiekty na wystawach wpływają na nasze doświadczenie, motorykę i wyobraźnię ruchową.

W działaniach posłużymy się elementami improwizacji, creative writing, ćwiczeniami teatru fizycznego z elementami techniki pantomimy i tańca współczesnego. Zajęcia mają charakter twórczych poszukiwań, które zakończymy performatywnym pokazem powarsztatowym w ramach specjalnego Niedzielnego Poranka we WRO.

***

Harmonogram:

- warsztaty:

16 maja (czwartek) godz. 16:00-18:00, miejsce: Pawilon Czterech Kopuł

17 maja (piątek) godz. 16:00-18:00, miejsce: Muzeum Narodowe

18 i 19 maja (sobota i niedziela) godz. 10:00-12:00, miejsce: Centrum Sztuki WRO

- performatywny pokaz powarsztatowy:

19 maja (niedziela), 12:30, miejsce: Centrum Sztuki WRO

Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Wskazany jest udział we wszystkich dniach warsztatowych. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@wrocenter.pl (w tytule maila prosimy wpisać PUNKTY, a w treści podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer telefonu do opiekunki/opiekuna).

Zadanie jest elementem programu edukacyjnego "Akcja: EDUKACJA 3.0" i jest dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.