powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. "Tajemnicza Irma Vep" za 350 groszy

Z okazji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu po raz piąty akcji "Bilet do teatru za 350 groszy", Teatr Wybrzeże zaprezentuje 22 maja o godz. 19 spektakl "Tajemnicza Irma Vep" w reż. Adama Orzechowskiego.

Bilety do kupienia wyłącznie w kasie teatru w Gdańsku od 18 maja od godziny 14.00 (jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety).

O PROJEKCIE

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz piąty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. W akcję zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. W tegorocznej akcji BILET ZA GROSZE weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

O SPEKTAKLU

Charles Ludlam

TAJEMNICZA IRMA VEP

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria: Adam Orzechowski

Scenografia: Magdalena Gajewska

Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu... i tylko dwóch aktorów. Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

"Widowisko skrzy się od językowych dowcipów i nieustannie zaskakuje zwrotami akcji. Reżyser, Adam Orzechowski, zadbał o pokazanie wielowymiarowości komizmu. Dzięki temu w tej sztuce możemy się przyjrzeć sami sobie w krzywym zwierciadle i zobaczyć jak zwariowany jest świat."

Magda Przychodzień, mmtrojmiasto.pl

W spektaklu występują: Piotr Łukawski i Maciej Konopiński.

Premiera: 22 sierpnia 2009 na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim

Czas: 1 godzina 35 minut (bez przerw)