powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Projekt "Zorganizujmy swoją przyszłość" w Biennale

W Biennale Warszawa - Instytucji Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, odbędzie się konferencja prasowa poświęcona pierwszej edycji interdyscyplinarnego wydarzenia, które odbędzie się w maju i czerwcu pod nazwą "Zorganizujmy swoją przyszłość" - Biennale Warszawa 2019.

Na program składa się 40 wydarzeń. Spektakle teatralne, koncerty, wystawy, wykłady, konferencje, warsztaty, wycieczki, pokazy filmowe, kongresy, konwencje, które zostaną pokazane ponad 80 razy w 16 miejscach w Warszawie. Miejscem prezentacji będą zarówno przestrzeń Biennale Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 34/50, jak i sceny i sale partnerskich instytucji kultury: Nowego Teatru, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Teatru Powszechnego, TR Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Warszawskiej Pragi. Działania w ramach "Zorganizujmy swoją przyszłość" - Biennale Warszawa 2019 odbędą się także w mniej oczywistych, z punktu widzenia odbiorców kultury, miejscach Warszawy: w pustej szkole na Skaryszewskiej, na bazarze na Namysłowskiej, na ulicy Kijowskiej, na trasie z Muranowa do Śródmieścia, na Placu Zamkowym i Trasie W-Z, na Placu Konstytucji. 32 z tych 40 wydarzeń powstało specjalnie pod kątem Biennale Warszawa.

W konferencji udział wezmą:

Przedstawicielka/przedstawiciel Miasta Stołecznego Warszawy

Paweł Wodziński - kurator, dyrektor Biennale Warszawa

Bartosz Frąckowiak - kurator, zastępca dyrektora Biennale Warszawa

Anna Galas-Kosil - kuratorka programu międzynarodowego Biennale Warszawa

Max Cegielski - badacz, pisarz, dziennikarz, współtwórca wykładu performatywnego w ramach Forum Wschodnioeuropejsko-północnoafrykańsko-bliskowschodniego

Dima Łewycki - reżyser, autor projektu "Kijowska"

Maciej Siuda - architekt, projektant "Przestrzeni bez końca"

Katarzyna Szyngiera - reżyserka spektaklu "Uchodźczynie"

Spotkanie odbędzie się w środę 24 kwietnia o godzinie 12.00 w Biennale Warszawa (ul. Marszałkowska 34/50, pomiędzy Placem Zbawiciela, a Placem Konstytucji).