powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Wielkanoc u Emiliana Kamińskiego

Więcej niż teatr - to hasło Kamienicy, które oddaje charakter tej instytucji. Teatr przy Alei Solidarności po raz kolejny zaprasza do siebie bezdomnych. 18 kwietnia do stołu z Emilianem Kamińskim zasiądzie około 250 osób ciężko doświadczonych przez życie.

Inicjatywa powstała z potrzeby serca i podejmowana jest od początku istnienia teatru, czyli od dziewięciu lat. Jej pomysłodawcą jest sam Emilian Kamiński - aktor, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Kamienica.

- Poprzez nadchodzące spotkanie, chcemy dać osobom bezdomnym namiastkę prawdziwych, rodzinnych świąt. Podzielimy się tradycyjnym jajeczkiem, porozmawiamy, pobędziemy ze sobą. To są zwykle niesamowite chwile, doceniane zarówno przez naszych gości, jak też pracowników teatru, bardzo zaangażowanych w organizację wydarzenia - mówi Emilian Kamiński.

Spotkania z bezdomnymi odbywają się dwa razy do roku - przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą. Towarzyszy im niecodzienny klimat, a udział w nich biorą również artyści. W inicjatywę zaangażowana będzie także warszawska Straż Miejska.