powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Pompa funebris" w finale Konkursu The Best Off

Sztuka Nowa zaprasza na pokazy spektaklu "Pompa funebris" w Teatrze Soho. Spektakl jest w finale Konkursu The BEST OFF 2019. Pokazy odbędą się 18 i 19 kwietnia godz. 19.00.

Monochromatyczna, prześwietlona przestrzeń. Pozamykane w swoich mikrokosmosach postacie, które biernie egzystują obok siebie. Czekają. Czekają na coś? A może już dawno odeszli. Może chcą otrzymać to czego nie dostali. Są tam razem? Osobno? To ta sama czasoprzestrzeń? Bierne ciało / pasywny umysł. "Pompa funebris" to politycznie (nie)zaangażowany spektakl zainspirowany sarmacko populistycznymi rytuałami śmierci z przełomu XVII i XVIII wieku. Stworzony w kontekście globalnej ekologicznej katastrofy, rosnących sił populizmu, a także komunikacyjnej próżni i kryzysu humanitarnego. Twórcy konfrontują widza z pasywnym światem pozbawionym cieni - przeszłości, pamięci i postpamięci, gdzie osobiste mitologie są przetwarzane w mikro ceremonie i pseudo manifestacje.

Czy ludzie mają wpływ na bieg wydarzeń? Czy w ogóle potrafią być ludźmi dla innych ludzi? Czy wolność jest przereklamowana? Czy jakiegokolwiek forma ma sens? Czy bierne przyglądanie się agonii jest nieludzką ignorancją czy sposobem przetrwania?

"Pompa funebris" to ceremonia życia i śmierci. To swoiste danse macabre, zamknięte w ciągle wirującym kręgu przyczyn i skutków, brudu, oczyszczenia, winy i wybaczenia.

18 kwietnia, g. 19.00 / Wielki Czwartek

19 kwietnia, g. 19.00 / Wielki Piątek

miejsce: Teatr Soho, Mińska 25 budynek 74, Warszawa

Bilety do nabycia przed spektaklem lub online przez e-wejściówki

Spektakl powstał i jest prezentowany w ramach Centrum artystycznego L30/32. Gościnnie w Teatrze Soho.

Partnerzy: Muzeum Warszawskiej Pragi, U-47, Komuna/Warszawa, Studium Teatralne, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Produkcja Sztuka Nowa

Wsparcie promocyjne: taniecPOLSKA

Patroni medialni: Warsawholic, Warszawa.pl

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa