Budują Ośrodek Edukacji Teatralnej w Poznaniu

21-05-2013
18-09-2013
Poznań. Prezydentowa Komorowska otworzyła teatr w Łejerach
Zamiast chleba z solą były pyry z gzikiem, a komitet powitalny składał się z małych mimów, tancerki gimnastykującej się na pudle i niemych trębaczy, ustawionych w rządku przy wejściu, otoczonym szczelnie przez policję i ochroniarzy. We wtorek w południe Scenę Wspólną - nową salę teatralną przy szkole Łejery -otworzyła oficjalnie prezydentowa Anna Komorowska.
14-09-2013
Poznań. Prezydentowa otworzy Ośrodek Edukacji Teatralnej
Walczyli o tę scenę latami. I scena stoi. Na otwarcie Ośrodka Edukacji Teatralnej przy szkole Łejery już w najbliższy wtorek przyjedzie prezydentowa Anna Komorowska. Potem będziemy tu oglądać m.in. spektakle Centrum Sztuki Dziecka. Ale nie tylko.
13-09-2013
Łejery Poznań: Wkrótce premiera na nowej scenie
17 września inauguracja Sceny Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka. Gościem specjalnym będzie prezydentowa Anna Komorowska. W czwartek odbyła się próba spektaklu "Szkoła to jest teatr" i pokaz dla rodziców - pisze Stefan Drajewski w Polsce Głosie Wielkopolskim.
13-09-2013
Poznań. Powstała scena teatralna przy szkole Łejery
Pierwsza w Polsce scena teatralna przy publicznej szkole powstała w Poznaniu. Teatr "Scena Wspólna" będzie prowadzony przez szkołę Łejery, Stowarzyszenie Łejery i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
03-08-2013
Poznań. Sala teatralna w szkole Łejerów jest już gotowa
200 widzów zmieści się w sali teatralnej szkole Łejerów w Poznaniu. 17 września otworzy ją prezydentowa Anna Komorowska.
21-05-2013
Poznań. Teatr dla dzieci coraz bliżej
Przy Szkole Podstawowej nr 83 "Łejery" kończona jest budowa Ośrodka Edukacji Teatralnej. We wrześniu stanie się on sceną dla dzieci z tej szkoły artystycznej oraz Centrum Sztuki Dziecka.
27-03-2012
Poznań. Ruszyła budowa Ośrodka Edukacji Teatralnej Łejery
Wczoraj w południe uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum "Łejery" wkopali pierwsze symboliczne łopaty pod budowę Ośrodka Edukacji Teatralnej.
30-08-2011
Poznań. Budowa Teatru Łejerów przesunięta
Poznań w tym roku zainwestował w szkoły ponad 40 mln zł. Jednak nie wszystkie inwestycje uda się skończyć w tym roku. Opóźnia się budowa teatru przy szkole Łejery przy Cytadeli.
09-03-2011
Poznań. Niedługo zacznie się budowa teatru Łejerów
Wieżyczka z balkonem, foyer, scena, otwierająca się na dwie strony oraz patio - tak będzie wyglądał ośrodek edukacji teatralnej przy Łejerach na Cytadeli. Przetarg na jego budowę ruszy jeszcze w marcu.
17-01-2011
Poznań. Nowy dom dla małych artystów
Projekt Ośrodka Edukacji Teatralnej "Łejery" - Centrum Sztuki Dziecka jest gotowy. Radni z poznańskiej komisji kultury zamierzają wprowadzić do budżetu miasta na rok 2011 poprawkę, która przywróci go do budżetu.
04-02-2010
Poznań. Ośrodek Edukacji Teatralnej za 2 lata?
W 2012 roku niedaleko Cytadeli powstanie unikatowy na polską skalę Ośrodek Edukacji Teatralnej dla dzieci. By zaczął działać, potrzeba jeszcze miliona złotych.
14-10-2009
Poznań. Będzie Ośrodek Edukacji Teatralnej Łejerów
Budowa Ośrodka Edukacji Teatralnej Łejerów i Centrum Sztuki Dziecka została zainaugurowana. Na próbie sceny wśród gości pojawili się poznańscy posłowie i radni oraz zaprzyjaźnieni aktorzy.
12-01-2009
Poznań. Będzie teatr na Cytadeli
Za dwa lata na Cytadeli przy szkole Łejerów stanie nowoczesny teatr. W budynku będzie centrum twórczości teatralnej dla dzieci, skupiające bezdomne dotąd teatry i instytucje dla najmłodszych. Miasto dało na ten cel 4,5 mln.