powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Warsztat aktorski: wprowadzenie do Techniki Meisnera

Technika Meisnera - Pierwsze kroki to kurs, który zapozna Was z podstawową praktyką w technice Meisnera, czyli ćwiczeniem "Repetition".

"To ćwiczenie zaprojektowane w taki sposób, żeby usunąć "intelektualizm" z aktora, a zamiast tego sprawić żeby reagował spontanicznie"- Sanford Meisner "(...) to eliminate all intellectuality from the actor's instrument and to make him a spontaneous responder (...) " - Sanford Meisner.

Kurs pozwala w krótkim czasie poznać pryncypia wyznawane przez Sanforda Meisnera: uczy wychodzić z własnej głowy, aktywnie słuchać, ufać sobie, reagować szczerze i spontanicznie, a przede wszystkim ma na celu bycie w świadomym, głębokim kontakcie z partnerem na scenie, pracując w teraźniejszości, tu i teraz bez planowania, oczekiwania efektu. Stosując się do prostych, choć wymagających precyzji i ćwiczenia zasad, odkryjesz, że masz w sobie wszystko: cały wachlarz emocji.

Warsztaty prowadzi:

Ewa Ostrowska-Kunert - aktorka, coach, producentka. Ukończyła pełen trening aktorski w technice Sanforda Meisnera w Actor's Temple w Londynie, pod okiem Garego Condes'a. Jest jedną z nielicznych osób w Polsce sumiennie wykształconych w tej technice. Pobierała indywidualne lekcje m.in. u Toma Radcliffe, wybitnego trenera techniki, który przez lata szkolił się u samego mistrza, Sanfora Meisnera. Od 10 lat roku prowadzi regularne zajęcia aktorskie. Uczyła mi.in w studio Acting Coach oraz w Laboratorium Meisnera, AktorStudio w Warszawie. Obecnie uczy w Drama Point i Szkole Impro. Regularnie występuje na scenie, obecnie w roli Stewardessy Iwony w spektaklu "Wniebowzięte" reż. Albert Osik

24 maja 18-21

25 maja 10-14

26 maja 10-14

koszt 350zł

maksymalna ilość osób 10

Adres zajęć: Piekarska 9, Kraków

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413

Centrum Rozwoju Artystycznego

z dopiskiem Meisner/Kraków

zapisy:

biuro@warsztatyteatralne.eu

warsztat organizuje Marcin Zarzeczny, tel. 504 155 237

www.warsztatyteatralne.eu