powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Recytatorzy w Teatrze Gdynia Główna

W dniach 12-14 kwietnia w Teatrze Gdynia Główna odbędzie się wojewódzka edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wydarzenie o wyjątkowo długiej tradycji organizuje działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

"...artysta żywego słowa powinien być czułym słuchaczem nie tylko autora i samego siebie, ale i społeczeństwa, z którego wyrasta i w którym żyje."

Mieczysław Kotlarczyk - twórca Teatru Rapsodycznego, 1966

Najnowsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego rozpocznie się w piątek 12 kwietnia i potrwa do niedzieli, 14 kwietnia, a jego uczestnicy z terenu całej Polski już po raz 64 będą rywalizowali w pięciu kategoriach: recytacja młodzieżowa i dorosłych, poezja śpiewana, teatr jednego aktora, wywiedzione ze słowa. Udowodnią tym samym, jak wielka jest ich wrażliwość, jak ważna jest sztuka żywego słowa i troska o ojczysty język. Pierwsze dwa dni wydarzenia rozpoczną się o godzinie 10 i będą skupione na turniejach, w piątek 12 kwietnia odbędzie się turniej recytatorski (kategoria młodzieżowa i dorośli) i turniej wywiedzione ze słowa, na sobotę zapowiedziano turniej teatrów jednego aktora i turniej poezji śpiewanej. Koncert galowy, w ramach którego odbędzie się ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród rozpocznie się w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 13.

Teatr Gdynia Główna, wstęp wolny.