powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. Mistrzowskie Warsztaty Tańca z Anną Marią Krysiak

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na Mistrzowskie Warsztaty Tańca z Anną Marią Krysiak. Styl ruchu Anny Marii Krysiak powstawał na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma reżyserami, pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA.

O pedagogu i zajęciach:

Anna Maria Krysiak - absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca. Występowała w choreografiach wielu artystów m.in.: Jacka Łumińskiego, Anny Sokolov, Conrada Drzewieckiego, Avi Kaisera (Batsheva Dance Company), Paula Claydena (DV8), Marka Haima, Davida Dorfmana, Stephana Brinkmana (Pina Bausch Theatre).

Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce, Europie oraz Indiach, USA i Kanadzie. W 2000 r. otrzymała medal im. Karola Szymanowskiego 200-lecia baletu polskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2004-2008 współpracowała z W&M Physical Theatre (Kanada). W latach 2006-2008 była choreografem i tancerką w Theatre Junction at the Grand (Calgary/Kanada).

Od 2009 roku pracuje jako niezależny choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego tworząc spektakle zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju, nieprzerwanie od tego czasu współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie występując w operach i spektaklach reżyserów takich jak: Mariusz Treliński, Barbara Wysocka, Maja Kleczewska, Maciej Prus, Jacek Przybyłowicz i Andrzej Chyra.

Stworzyła spektakle w swojej reżyserii i choreografii "Apie mus" dla Aura Dance Theatre (Kowno-Litwa) i "Siksika - Real People" Poznań.

Od 2014 współpracuje jako choreograf z reżyserem Wojtkiem Klemmem. Wspólnie zrealizowali "Antygonę" Sofoklesa (Lucerne Theatre), "Czyż nie dobija się koni" Horace Mccoya - (Harward Univercity Cambrige), oraz "Świętą Joannę Szlachtuzów" (Teatr Bogusławskiego w Kaliszu) i "Edypa Tyrana" Sofoklesa (Teatr Horzycy, Toruń). Była tancerką i asystentką w spektaklu Jana Komasy pt. "Ksenofonia"

Styl ruchu Anny Marii Krysiak powstawał na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma reżyserami , pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Jej styl jest wynikiem własnych badań nad transformacją i możliwościami ciała człowieka, koncentrując się na naturalnych impulsach z niego wypływających, swobodnego przepływu energii, pracy z ciężarem ciała, wykorzystania jego pędu i zawieszeń czyli balansowania miedzy stanem równowagi, a upadkiem.

Warsztaty przeznaczone dla tancerzy profesjonalnych i zaawansowanych.

***

termin: 9 i 10 maja w godzinach: 11.00 - 14.00

Sala prób w Teatrze na Plaży Aleja Mamuszki 2 w Sopocie

Koszt: 120 zł za całość, 60 zł za jeden dzień

Dla stałych uczestników MWA

100 zł za dwa dni / 50 zł za jeden dzień

Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać mailowo:

sopot.dance.theatre@gmail.com

w tytule Mistrzowskie Warsztaty Tańca z Anną Krysiak

Po zapisaniu się i otrzymaniu wiadomości zwrotnej, prosimy o wpłacanie pieniędzy na konto stowarzyszenia.

Dane:

DANCE [SIC!] ASSOCIATION

ul. Oskara Kolberga 31/20, 81-881 Sopot Polska

NIP: 585-13-98-175 REGON: 192815546

Millenium Bank nr rachunku 85 1160 2202 0000 0001 4375 9094