powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Wybrano jurorów Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że rozstrzygnięty został dwuetapowy konkurs na jurorów Gdyńskiej Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej, którzy przyznają własną nagrodę dla najlepszej sztuki 2018 roku nadesłanej na konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną.

Jego laureatami zostali: Mateusz Dymnicki - bankier ds. sprzedaży z Gdańska, Marta Fijałkowska - pracownik biurowy z Warszawy, Dorota Patzer - pracownik samorządowy z Gdyni, Małgorzata Pietrzak - moderatorka treści w mediach społecznościowych z Gdyni, Marysia Pyrek - studentka z Gdańska.

Alternatywne jury przyzna własną nagrodę dla najlepszej sztuki 2018 roku nadesłanej na konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Będzie działać niezależnie od Kapituły, w skład której wchodzą najwięksi znawcy polskiego dramatu współczesnego. Prace jury toczyć się będą w dniach 19-26 maja 2019 podczas 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Udział w jury ma charakter społeczny. Nagrodą dla jurorów jest zaproszenie na spektakle prezentowane w ramach Festiwalu.