powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Przedpremierowy pokaz fragmentów "Księgi dżungli"

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na pokaz medialny fragmentów spektaklu "Księga dżungli" oraz spotkanie z jego twórcami w środę, 3 kwietnia o godz. 13.00 w Sali kameralnej OiFP przy ul. Odeskiej 1.

Premiera bajki już w najbliższą sobotę, 6 kwietnia o godz. 12.00.

"Księga dżungli" to najnowsza propozycja muzyczna skierowana do młodych widzów oraz rodzin. Akcja bajki na motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga w inscenizacji Opery i Filharmonii Podlaskiej przeniesiona jest na teren dżungli miejskiej, wciąż dzikiej i bezwzględnej, kierującej się naturalnym prawem zwierzęcej, czy też raczej zezwierzęconej społeczności. Będzie musiał się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie, Mowgli. Świat egzotycznej dżungli nagle wyda nam się dziwnie znajomy. Czy w twardych, krwiożerczych bestiach nie rozpoznamy świata wokół nas i nas samych? Wśród postaci zobaczymy tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić. Będzie to więc przypowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny.

Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej historię małego chłopca, który dorasta w dżungli pośród dzikich zwierząt, opowie - posługując się językiem musicalu - Jakub Szydłowski, reżyser takich hitów jak "Doktor Żywago" czy "Adonis ma gościa". Wspaniała muzyka Jakuba Lubowicza, zaskakujące kostiumy Doroty Sabak i efekty multimedialne zapewnią widzom wspaniałe widowisko.

Bajkę będzie można oglądać do 12 czerwca.

Premiera inscenizacji odbyła się w Teatrze Muzycznym "Roma" 19 XI 2016 roku

Dla dzieci od 5. roku życia