powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakl z piosenkami Maanamu po raz pierwszy w stolicy

7 kwietnia na deskach Teatru WARSawy będziemy mogli zobaczyć recital Karoliny Gibki pt. "Bądź taka, nie bądź taka", dzięki któremu aktorka została zauważona przez muzyków Maanamu i zaproszona do współpracy (jako wokalistka) z zespołem. Scenariusz oraz reżyseria spektaklu to dzieło Joanny Satanowskiej.

"Bądź taka, nie bądź taka" to spektakl muzyczny, na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta. W spektaklu usłyszmy m. in.: "Stoję, stoję, czuję się świetnie", "Bądź taka, nie bądź taka", "Oddech szczura", "Ta noc do innych jest niepodobna", "Jesteśmy ze stali", "Taczi, tacz", "Nocny Patrol", "Boskie Buenos".

Jest rok 1984, wytwórnia Rogot współpracująca wówczas z zespołem Maanam wpada na pomysł, aby zagrali oni na zjeździe młodzieży komunistycznej w Sali Kongresowej. Gościem specjalnym ma być premier Związku Radzieckiego Nikołaj Ryżkow. Kora musi podjąć decyzję o udziale w koncercie, licząc się z konsekwencjami w przypadku odmowy.

Spektakl w reżyserii Joanny Satanowskiej to nie tylko opowieść o jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej, ale także o godnej naśladowania postawie niezłomności, bezkompromisowości i konsekwencji w walce z przeciwnościami losu, systemem i politycznymi naciskami oraz własnymi słabościami.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie książki "Kora, Kora. A planety szaleją" Kamila Sipowicza (Wydawnictwo Agora S.A., wydanie III na podstawie książki Olgi Jackowskiej i Kamila Sipowicza "Kora i Maanam. Podwójna linia życia" z 1998 r.).

Prapremiera odbyła się 11 lutego 2018 roku w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Satanowska

Scenografia: Anna Adamiak

Kostiumy: Adriana Kustra

Kierownictwo muzyczne: Maciej Zakrzewski

Autor zdjęć filmowych: Przemysław Jękosz

Asystent reżysera: Karolina Gibki

Inspicjent, sufler: Krystyna Fudyma

W filmie wykorzystanym w spektaklu występują:

Karolina Gibki - Kora

Aleksander Fiałek - Marek

Marcin Hycnar - Sławek (dziennikarz)

Ireneusz Pastuszak - Antoni (agent Kory)

Tomasz Piasecki - Bogumił (kierowca busa)

Tomasz Wiśniewski - Kamil