powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Showcase w U-jazdowskim

Czternaście spektakli będzie można zobaczyć podczas Generation After 3. Showcase, wydarzenia organizowanego przez Nowy Teatr, które na trzy dni opanuje stołeczne teatry i instytucje sztuki.

Dwa z tych spektakli: "Maria Klassenberg. Ekstazy" Katarzyny Kalwat oraz nowy performans Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa, będzie można obejrzeć w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. To efekt programu performatywnego, który jest siłą napędową wielu niekonwencjonalnych przedsięwzięć w U-jazdowskim oraz kolejnych eksperymentów na styku sztuk wizualnych i teatru.

Katarzyna Kalwat powraca do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski spektaklem-instalacją-wystawą "Maria Klassenberg. Ekstazy", który powstał przy współpracy z warszawskim TR-em. Ze specjalnym udziałem Andy Rottenberg. Na wystawie towarzyszącej spektaklowi zaprezentowane zostanie archiwum Marii Klassenberg, przygotowane przez Anetę Grzeszykowską we współpracy z Janem Smagą. Przestrzeń spektaklu będzie jednocześnie przestrzenią wystawienniczą, dostępną dla zwiedzających przed i po przedstawieniu.

30.03 o 13.00 odbędzie się pokaz zamknięty w ramach Generation After 3. Showcase.

Pokazy biletowane odbędą się:

31.03., 15.00

2.04., 19.00

Bilety - 30 zł ulgowy, 50 zł normalny

***

Laureat nagrody Frieze Artist Award 2018 Alex Baczyński-Jenkins zaprezentuje swój nowy performans, zrealizowany w ramach rezydencji Sprzężenia zwrotne w U-jazdowskim we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz zespołem badawczym projektu "Kartografie obcości". Alex Baczyński-Jenkins podejmuje w nim kwestie pożądania, queerowej cielesności, relacyjności i kolektywności, które pojawiały się w jego praktyce już wcześniej. Choreografie artysty manifestują sposoby bycia razem, ukazują pokrewieństwa i powiązania między queerowym utopijnym potencjałem codziennych sytuacji i gestów, społecznych tańców i fragmentów historii kontrkultury. Nowa praca osadzona jest w przestrzeni dźwiękowej piosenek Brygady Kryzys - postpunkowego zespołu, który wydał swoją pierwszą płytę podczas stanu wojennego w latach osiemdziesiątych.

30.03 o 15.00 odbędzie się pokaz zamknięty w ramach Generation After 3. Showcase.

Pokaz biletowany odbędzie się 31.03., 21.00

Bilety - 15 zł ulgowy, 30 zł normalny