powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Ruszyła XIII edycja konkursu Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury

25 marca rozpoczął się pierwszy etap XIII edycji konkursu Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury, organizowanego od 2007 roku przez Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie.

Na werdykt Kapituły co roku z uwagą i niecierpliwością oczekuje środowisko twórców i miłośników teatru muzycznego w Polsce. Zamierzeniem organizatora jest prezentowanie twórczości polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne oraz honorowanie najlepszych spośród zgłoszonych za wyróżniające osiągnięcia.

Nagrody zostaną przyznane przez Kapitułę, którą powołuje Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

W konkursie może wziąć udział każdy spektakl muzyczny, artysta, wykonawca i inny twórca zgłoszony przez dyrektora jednego z polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów, posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne, działających na terenie Polski.

W tegorocznej edycji nagrody przyznawane będą w następujących kategoriach:

I. Najlepszy spektakl;

II. Najlepsza śpiewaczka operowa;

III. Najlepszy śpiewak operowy;

IV. Najlepsza wokalistka musicalowa;

V. Najlepszy wokalista musicalowy;

VI. Najlepszy debiut (śpiewaczki);

VII. Najlepszy debiut (śpiewaka);

VIII. Najlepszy reżyser;

IX. Najlepszy dyrygent;

X. Najlepsza tancerka (klasyka);

XI. Najlepszy tancerz (klasyka);

XII. Najlepsza tancerka (pozostałe formy taneczne);

XIII. Najlepszy tancerz (pozostałe formy taneczne);

XIV. Najlepsza choreografia;

XV. Najlepsza scenografia;

XVI. Najlepszy plakat teatralno - muzyczny;

XVII. Najlepsze kostiumy;

XVIII. Nagroda Specjalna za całokształt pracy artystycznej.

Kandydatów do wszystkich kategorii konkursu mogą zgłaszać, do 25 kwietnia 2019 roku, dyrektorzy polskich teatrów. Zgłoszenia, z wyłączeniem Nagrody Specjalnej, powinny dotyczyć osiągnięć artystycznych w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku. Formularz zgłoszenia, harmonogram oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie internetowej Mazowieckiego Teatru Muzycznego (www.mteatr.pl).

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym Kapituła zapozna się z nadesłanymi zgłoszeniami wraz z dołączonymi do nich materiałami pokazowymi i wskaże spośród nich trzy nominacje w każdej kategorii, oprócz Nagrody Specjalnej. Wyniki pierwszego etapu konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 10 czerwca 2019 roku, podczas konferencji zorganizowanej w Warszawie oraz poprzez informację w serwisie internetowym Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Drugi etap konkursu polega na wyłonieniu spośród Nominowanych Laureatów. Wręczenie Teatralnych Nagród Muzycznych odbędzie się podczas uroczystej gali, 30 września 2019 roku, w Warszawie. Nagrodą w konkursie jest statuetka Jana Kiepury i dyplom oraz ewentualne nagrody specjalne, fundowane przez sponsorów dla Laureatów poszczególnych kategorii.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane w specjalnym ogłoszeniu prasowym na stronie: www.mteatr.pl oraz na fanpage'u Teatru: www.facebook.com/MTeatr/.