powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rzeszów. "Romeo i Julia" Teatru Maska w Turcji

Zespół Teatru Maska został zaproszony przez Turkish State Theatres na Sabanc Adana International Theater Festival w Turcji. Spektakl "Romeo i Julia" w reżyserii Bogusława Kierca pokażemy 4 razy, w Istambule (27 marca) i w Adanie (29 i 30 marca).

W Turcji Teatr Maska reprezentować będzie obsada spektaklu "Romeo i Julia": Magdalena Widłak, Malwina Kajetańczyk, Kamil Dobrowolski, Henryk Hryniewicki, Maciej Owczarek, Jerzy Dowgiałło, Tomasz Kuliberda, scenograf spektaklu Mariusz Haba, zespół techniczny i dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów, Adam Głaczyński, który przygotowywał będzie codzienne relacje na żywo.

Teatr Maska pierwszy raz odwiedził Turcję w 2014 roku dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach programu TURCJA 2014 - Promesa. Strategicznym celem programu było zwiększenie zainteresowania polską kulturą w Turcji przez prezentację najwartościowszych polskich dokonań artystycznych i kulturalnych oraz wzajemne poznanie i zbliżenie środowisk artystycznych i społeczeństw obu krajów. W Izmirze zaprezentowaliśmy spektakl "Mała księżniczka" w reż. Arkadiusza Klucznika. Artyści Teatru Maska poprowadzili również warsztaty teatralne dla widzów, aktorów i studentów wydziału aktorskiego. Podczas jednego z najważniejszych turekich festiwali, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Little Ladies, Little Gentlemen" w Ankarze Maska zagrała spektakl "Bleee" w reż. Laury Słabińskiej. Na tym samym festiwalu rok temu pokazaliśmy spektakl "Czasoodkrywanie" w reż. Ewy Mrówczyńskiej.