powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. "Walkiria" z Met w Teatrze Starym

30 marca o godz. 17 kolejna transmisja na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Tym razem widzowie Teatru Starego będą mieli okazję zobaczyć "Walkirię" Richarda Wagnera.

Wystawienie opery Richarda Wagnera to zawsze wielkie wydarzenie. Nie tyle z powodu ogromu jego wielogodzinnych dzieł, co przede wszystkim trudności wykonawczych, jakie postawił przed artystami. To dlatego na światowych scenach nie goszczą one na co dzień, a specjalna kategoria śpiewaków wagnerowskich jest wprost rozchwytywana. "Walkiria" - drugie ogniwo tetralogii "Pierścień Nibelunga" - opowiada o spotkaniu rozdzielonych bliźniąt: Zygmunta i Zeglindy. Zraniony podczas walki wojownik trafia do domu Zeglindy i zakochuje się w niej z wzajemnością, choć kobieta jest mężatką i okazuje się być jego siostrą. Śmiertelnicy są jednak tylko pionkami w grze bogów: Wotana i jego żony Fricki. Walkiria Brunhilda, jedna z córek Wotana, sprzeciwia się jednak woli ojca Multimedialna inscenizacja Met nawiązuje do historii wykonań tej opery i podkreśla ponadczasowość dzieła Wagnera.

The Met: LIVE in HD Richard Wagner

Bilety: normalne: 60 PLN, ulgowe: 50 PLN

Istnieje możliwość kupienia biletów w karnecie na 10 transmisji. Cena karnetu wynosi - normalny: 500PLN (10 x 50 PLN), ulgowy: 400 PLN (10 x 40 PLN). Karnety można wykupić tylko w kasie teatru. Przy zakupie karnetu brak możliwości zwrotu biletów na pojedyncze transmisje.

Richard Wagner "Walkiria" (Die Walküre)

NOWA OBSADA

dyrygent: Philippe Jordan

reżyseria: Robert Lepage

scenografia: Carl Fillion

kostiumy: François St-Aubin

światło: Etienne Boucher

Obsada:

Christine Goerke jako Brünhilde

Eva-Maria Westbroek jako Sieglinde

Stuart Skelton jako Siegmund

Jamie Barton jako Fricka

Greer Grimsley jako Wotan

Günther Groissböck jako Hunding