powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Mała Premiera: "Hamlet" w Polskim

12 kwietnia w Malarni Teatru Polskiego w Poznaniu odbędzie się Mała Premiera: "Hamlet". Mała Premiera to projekt, którego założeniem jest przygotowanie, równolegle z premierą realizowaną przez aktorów zawodowych, tego samego tytułu z młodzieżą. Powstały w ten sposób spektakl będzie pokazywany na deskach poznańskiego teatru.

Dlaczego Hamlet siedzi na YouTubie? Co ma wspólnego Laertes z prestiżem? Czemu Ofelia zniknęła z Instagrama? - twórcy wraz z uczniami szkoły "Łejery" konstruują swój spektakl wokół tematów utraty, miłości, relacji rodzinnych. "Hamlet to w wielkim skrócie: śmierć Hamleta, Ofelii i brata Ofelii - Laertesa i matki, i ojca". Sztuka Szekspira jest w tej pracy tak samo ważna, jak twórczość zaproszonych do współpracy dzieci. Sięgnięcie po najsłynniejszą tragedię stratfordczyka (i jedną z najważniejszych w historii dramatu), by skonfrontować ją ze świeżym spojrzeniem młodych ludzi pozwoliło na nowe otwarcie - ponowne spotkanie z dramaturgicznym klasykiem.

***

Mała Premiera "Hamlet"

12, 13, 14 kwietnia 2019 r.

godz. 18.00

MALARNIA

reżyseria, opracowanie muzyczne: Marcin Starosta

opracowanie tekstu: Marcelina Obarska, Marcin Starosta

scenografia, kostiumy, światło: Krystian Szymczak

pedagog teatru: Agnieszka Misiewicz

konsultacje choreograficzne: Sonia Borkowicz

konsultacje świetlne: Mirek Kaczmarek

animacja: koło plastyczne pod opieką dh Grażyny Daniel,

aranżacja i montaż animacji: Maria Horowska, Emil Tybura

plakat: Joanna Gizelska, Marcin Starosta

Obsada:

Mariusz Adamski, Wiktoria Berbeć, Iwo Domagalski, Maria Dymek, Maria Jarosz, Franciszek Matuszak, Maja Rybarczyk, Małgorzata Sosnowska, Ewa Szumska, Bazyli Szydzisz, Zuzanna Szymańska, Malwina Waloszczyk, Bruno Widerak, Stefan Witkowski, Julia Zabel, głos Ducha Ojca: Jan Peszek

Spektakl - przeznaczony dla widzów od 9 roku życia - powstaje we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 83 "Łejery" w Poznaniu.

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Teatru oraz w serwisie Bilety24