powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gniezno. Teatr Fredry świętuje Międzynarodowy Dzień Teatru

Teatr Fredry po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskim projekcie "Dotknij Teatru" organizowanym od 2010 r. z okazji dorocznego święta ludzi sceny. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów i widzów.

To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma uczczenia Międzynarodowego Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną.

Gnieźnieńska scena z tej okazji przygotowuje dla swoich widzów ofertę specjalną, która zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gniezna i nie tylko, gdyż dzięki niej mają szansę poznać teatr "od kuchni" i wziąć udział w jego tworzeniu. W tym roku Teatr znów zaprasza widzów na spacer po swoich wnętrzach. Nocne zwiedzanie rozpocznie się 30 marca o g. 19:00. To niecodzienna okazja, by zajrzeć za kulisy teatru, do teatralnych pracowni, kabiny elektroakustycznej, a nawet do gabinetu dyrektora. To też znakomita okazja, by poznać teatralne zakamarki, miejscowe plotki i tajniki funkcjonowania instytucji kultury.

Z kolei dla młodszych grup szkolnych Teatr proponuje warsztaty pt. "W krainie teatru elżbietańskiego", podczas których uczestnicy zastanowią się nad tym, co się wydarzyło dawno temu w Weronie? Zajrzą do niezwykłego świata stworzonego przez dramaturga wszechczasów - Williama Szekspira. Zabawy teatralne poświęcone historii Romea i Julii pozwolą zapoznać się ze wspaniałą kartą w dziejach teatru oraz wcielić się na chwilę w rolę dramaturga i samodzielnie stworzyć zakończenie tej tragicznej opowieści.

Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny.