powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań-Nowa Sól. PTT otworzy "Strefę Ruchu"

Polski Teatr Tańca - jako gość specjalny - zainauguruje Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca "Strefa Ruchu". 21 marca, na scenie Nowosolskiego Domu Kultury zaprezentuje spektakl "Polka" w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej.

SFERA RUCHU to inicjatywa zapoczątkowana przez Annę Piotrowską oraz Marka Zadłużnego. Po raz pierwszy zrealizowana została w 2010 roku w Zielonej Górze pod nazwą "SPACE", miała na celu prezentację spektakli oraz integrację środowiska polskiego teatru tańca. Obecnie wydarzenie ma charakter kuratorski. Jego ideą przewodnią jest wykreowanie przestrzeni prezentacji dla zespołów i artystów, którzy pozostają aktywni w obszarze tańca, wykonując na co dzień inną profesję.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji, która potrwa od 22 - 23 marca, to "Tribute to IMPRO". Organizatorzy pragną nawiązać do tradycji Zielonej Góry związanej z improwizacją i Festiwalem Improwizacji.

STREFA RUCHU to nie koniec artystycznej podróży "Polki" w tym tygodniu. 24 marca o godz. 18.00 spektakl zostanie zaprezentowany w Wielkopolsce, w Ostrowskim Centrum Kultury.