powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Rodzinne warsztaty u Szekspira

7 kwietnia i 12 maja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędą się Rodzinne warsztaty u Szekspira. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, zawsze w niedzielę niehandlową. Zapraszamy do teatru!

7 kwietnia oraz 12 maja 2019, godz. 11:30, 13:30, 16:30

Rodzinne warsztaty u Szekspira to oferta dla rodzin, które chcą w atrakcyjny i kreatywny sposób spędzić razem niedzielę, odkrywając tajemnice teatru.

Podczas warsztatów poznajemy historię teatru, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów, ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr, w kierunku innych sztuk.

Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

Bilety w cenie: 10 zł są dostępne online oraz w kasie GTS.

--

7 kwietnia, godz. 11:30, 13:30, 16:30

LALKI TEATRALNE

W kwietniu zapraszamy wszystkie dzieci do świata lalek. W zakamarkach naszego teatru znajdziemy przeróżne typy teatralnych lalek: pacynki, marionetki, kukiełki i jawajki.

Obejrzymy je dokładnie i podejmiemy odważną próbę stworzenia własnych dzieł sztuki. Do zabawy zaprosimy rodziców, którzy razem z nami odbędą magiczną podróż po świecie lalek.

Czymże jednak byłoby spotkanie w teatrze bez przedstawienia?

Finałem spotkania będą stworzone wspólnymi siłami spektakle teatru cieni wykorzystujące wcześniej przygotowane lalki.

--

12 maja, godz. 11:30, 13:30, 16:30

PLAKAT TEATRALNY

W majowej edycji rodzinnych warsztatów zastanowimy się nad tym, w jaki sposób powstają plakaty teatralne. Dlaczego dobry projekt plakatu jest ważny? Jakimi technikami można go stworzyć? Jak możemy skutecznie przyciągnąć widza?

Tajemnice plakatu odkryjemy podczas podchodów po zakamarkach teatru, gdzie poukrywały się plakaty z różnych, nie tylko Szekspirowskich, sztuk, wydobyte z naszych archiwów.

Na końcu zaś stworzymy swoje własne dzieła.