powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Nadchodzi konkurs "3...2...1... TANIEC!"

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na kolejną edycję konkursu choreograficznego 3...2...1.... TANIEC!, który odbędzie się 23-24 marca 2019 w Nowohuckim Centrum Kultury.

Konkurs choreograficzny 3...2...1.... TANIEC! odbywa się corocznie od 2011 roku jako impreza o charakterze międzynarodowym, prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, służąca również edukacji widowni tańca. 3...2...1.... TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów z Polski i zagranicy, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

Wyróżnikiem konkursu jest jego forma, według której każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyznaje dwie własne nagrody dla dwóch wybranych prezentacji, określając w certyfikacie konkretne wartości prezentacji decydujące o jej wyróżnieniu. Dodatkowymi nagrodami w konkursie jest nagroda publiczności oraz nagroda Grand Prix, która zostanie wybrana przez Organizatorów spośród wszystkich laureatów.

W konkursie - 23 marca 2019, wezmą udział prace, które przejdą etap preselekcji. Natomiast 24 marca 2019 odbędzie się oficjalne wręczenie nagród oraz ponowna prezentacja laureatów konkursu.

***

Warunki konkursowe

Czas prezentacji konkursowych nie może przekroczyć w przypadku trio - 12 minut, duetu - 9 minut, solo - 6 minut

Opłata akredytacyjna: 50 zł solo, 100 zł duet, 150 zł trio

Deadline zgłoszeń: 13 lutego 2019

Wyniki preselekcji: 25 lutego 2019

Pula nagród: 3100 euro, dodatkowo nagroda rzeczowa - warsztaty w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019

3 x I nagroda: 500 euro

3 x II nagroda: 300 euro

nagroda publiczności: 300 euro

Grand Prix: 400 euro

Konkurs adresowany jest do choreografów i wykonawców pełnoletnich. Preselekcja zostanie dokonana na podstawie nagrania technicznego spektaklu obejmującego jedno ujęcie, bez montażu, w jak najlepszej jakości. Nagranie powinno trwać dokładnie tyle, ile prezentacja konkursowa. Organizatorzy zastrzegają, że prace pokazujące work in progress, teasery i trailery spektakli zostaną odrzucone z przyczyn formalnych. Dodatkowo należy uwzględnić, że podczas konkursu wykorzystywać można tylko jeden plan świetlny oraz nie ma możliwości wykorzystania projekcji multimedialnych.