Kraków. Rydlówka zaprasza z okazji rocznicy prapremiery "Wesela"

Wkrótce już 118. rocznica prapremiery "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Z tej okazji nie może oczywi¶cie zabrakn±ć wykładu i oprowadzania po Rydlówce.

«W rocznicę prapremiery "Wesela", która miała miejsce 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie, bronowicka Rydlówka przy ul. Tetmajera 28 zaprasza na wyjątkowy wykład oraz oprowadzanie z przewodnikiem.

W najbliższą sobotę o godz. 15.30 dr hab. Agnieszka Marszałek opowie o dwóch inscenizacjach "Wesela": krakowskiej prapremierze oraz późniejszej zaledwie o kilka tygodni lwowskiej premierze. Po wykładzie goście będą mogli uczestniczyć w oprowadzaniu po Rydlówce wraz z przewodnikiem.

Chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu powinni zawczasu zarezerwować miejsce w Centrum Obsługi Zwiedzających, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać, dzwoniąc do Centrum Obsługi Zwiedzających - tel. 12 426-50-60 albo wysyłając maila na adres info@mhk.pl.

Wykład i oprowadzanie po Rydlówce to część programu "Polska Zobacz Więcej: Weekend za pół ceny". Więcej informacji o wydarzeniach odbywających się w ramach tej inicjatywy można znaleźć na stronie www.muzeumkrakowa.pl.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego