powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kalisz. "Szafran o miłości" na 262. Urodziny Wojciecha Bogusławskiego

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego po raz piąty hucznie świętuje urodziny patrona. Z tej okazji zaprasza na recital Justyny Szafran, aktorki i piosenkarki doskonale znanej kaliskim widzom z kultowego przedstawienia "Piaf".

Dyrektor Teatru Narodowego Wojciech Bogusławski herbu Świnka pierwszy raz przybył do Kalisza latem 1800 roku wraz ze swoja trupą teatralną. Zaskoczony gorącym przyjęciem przez kaliskich widzów, postanowił związać się z Kaliszem i przebudować zastaną "nędzną budę bez żadnej wygody i ozdób" w której do tej pory odbywały się przedstawienia. Pierwszy teatr Bogusławskiego w Kaliszu budowano 11 dni. Ostatnia podróż Wojciecha Bogusławskiego do Kalisza odbyła się w 1823 roku. Chociaż afisze głosiły już wtedy, że jest to zespół "pod dyrekcją Ludwika Osińskiego", kaliszanie witali swojego ukochanego aktora i reżysera z ogromną radością. Tak się zresztą działo zawsze w ciągu tych przeszło 20 lat.

Artysta na stałe wpisał się w teatralną historię miasta. Kaliski Teatr od niedawna w ramach "nowej świeckiej tradycji" co roku świętuje urodziny Bogusławskiego. W tym roku z tej okazji zapraszamy na recital Justyny Szafran, aktorki i piosenkarki doskonale znanej kaliskim widzom z kultowego przedstawienia "Piaf".

"Szafran o miłości" to pełna wyznań i namiętnych przeżyć historia kobiety z pozoru łagodnej. Z pozoru, ponieważ ten rodzaj łagodności nie ma nic wspólnego z nudą. Pewne jest natomiast, że Justyna będzie żonglować nastrojami, a widzowie będą ocierać oczy ze wzruszenia albo pękać ze śmiechu dokładnie wtedy, kiedy ona tego zechce.

W repertuarze koncertu znajdą się zarówno przepojone emocjami piosenki z repertuaru Edith Piaf, jak i tanga Astora Piazzolli. Nie zabraknie utworów, które Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny. Usłyszeć będzie też można ponadczasowe piosenki kabaretów Pstrąg i STS.

Wokalowi Justyny Szafran będzie towarzyszyć zespół w składzie:

Rafał Karasiewicz - piano

Wiesław Prządka - akordeon

Zbigniew Wrombel - kontrabas

Recital odbędzie się 9 kwietnia na Dużej Scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu o godzinie 19.00. Bilety w cenie 60/45 złotych dostępne są w Kasie Teatru i online na www.teatr.kalisz.pl