powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Badów Górny. Pokaz monodramu "Siódemka" i debata

Stowarzyszenie Teatralne Badów zaprasza do Badowa Górnego w sobotę 16 marca o godz. 18.00 na monodram "Siódemka" w wykonaniu Pawła Pabisiaka z muzycznym udziałem Przemka Gregera (gitara elektryczna).

Reżyseria: Piotr Bikont

Scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Światło, dźwięk i wizualizacje: Kornel Luczek

Asystent reżysera: Joanna Fidler

UWAGA:SPEKTAKL TYLKO DLA DOROSŁYCH

Po spektaklu zapraszamy na debatę ok. godz. 20.15

Debata pt. "Siła trzeciej władzy. Wolność i powinność sędziego" z udziałem prof. Marka Safjana, Pauliny Kieszkowskiej - Knapik i Igora Tulei poprowadzi Ewa Siedlecka.

Ewa Siedlecka - dziennikarka i publicystka. W latach 1989-2017 dziennikarka "Gazety Wyborczej", a od 2017 roku tygodnika"Polityka". Laureatka m.in: Nagrody im. Dariusza Fikusa (2011), Nagrody Press Freedom Award 2016 za cykl publikacji o polskim Trybunale Konstytucyjnym przyznaną przez austriacki oddział Reporterów bez Granic, Nagrody im. księdza Józefa Tischnera (2017).

Zajmuje się m.in. zagadnieniami społeczeństwa obywatelskiego, prawami człowieka, osób niepełnosprawnych i prawami zwierząt.

Autorka książki "Sędziowie mówią. Zamach PIS na wymiar sprawiedliwości".

Prof. Marek Safjan - sędzia i prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 1997-2006, obecnie sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W latach 80-tych współpracował z działającym w Krakowie Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych podziemnej "Solidarności", przygotowując projekty ustaw, które miały w przyszłości zreformować polskie prawo. Był członkiem rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i przedstawicielem Polski w Komitecie ds. Bioetyki Rady Europy.

Igor Tuleya - sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie - członek Stowarzyszenia Iustitia zaangażowany w edukację prawną (np. na przystanku Woodstock) i debatę o wymiarze sprawiedliwości. Ma postępowania dyscyplinarne i karne za tę działalność. W tym za zadanie Trybunałowi Sprawiedliwości UE pytania o zgodność z unijnym prawem polskich przepisów dyscyplinarnych dotyczących sędziów, i o uzasadnienie postanowienia, w którym nakazał prokuraturze wznowienie śledztwa w sprawie tzw. głosowania kolumnowego zarządzonego przez marszałka Sejmu w grudniu 2016 r.

Paulina Kieszkowska - Knapik - adwokat, współprowadzi wiodącą kancelarię zajmującą się prawem medycznym i farmaceutycznym. Współtwórczyni Fundacji Lege Pharmaciae, która działa na rzecz dobrej legislacji w obszarze ochrony zdrowia, doradza też pro bono organizacjom pacjentów. Zdobywczyni nagrody "Prawnik Roku 2016" dziennika "Rzeczpospolita" w kategorii "prawnik spraw precedensowych". Działa w Obywatelskim Forum Legislacji Fundacji Batorego. Członek Wolnych Sądów. Członek Rady Programowej Archiwum Osiatyńskiego.

UWAGA!

Z powodu ograniczonej ilości miejsc na widowni prosimy zgłaszać swój przyjazd pod adresem folwark@gmail.com

Wstęp na spektakl wraz z kolacją 90 zł.

Zainteresowanych noclegiem prosimy o rezerwowanie miejsc pod adresem folwark@gmail.com lub telefonicznie u Joanny Fidler pod numerem 603664694.

***

Jak dojechać

DOJAZD Z WARSZAWY

Opcja nr 1

Nowa obwodnica omijająca Raszyn i Janki:Alejami Jerozolimskimi kierujecie się na Wrocław/Katowice na drogę nr 7 i S8. Jedziecie prosto na rozjazdach trzymając się lewej strony aż do starej trasy na Katowice. Następnie zjeżdżacie zjazdem Mszczonów Północ i w prawo na Grójec. Za 100 m dojeżdżacie do ronda i skręcacie w prawo - pierwszy zjazd (Centrum). Dalej patrz DOJAZD Z ŁODZI od punktu 4.

Opcja nr 2

Autostradą A2 - kierunek Łódź zjeżdżacie zjazdem na Wiskitki - droga nr 50 - kierunek Grójec. Po przejechaniu 17,5 km dojeżdżacie do ronda w Mszczonowie i skręcacie a prawo - pierwszy zjazd (Centrum). Dalej patrz DOJAZD Z ŁODZI od punktu 4.

Opcja nr 3

Starą drogą katowicką przez Janki. Po przejechaniu 32 km (licząc od Centrum Handlowego - Janki) zjeżdżacie w prawo na Mszczonów. Dojeżdżacie do ronda i skręcacie w prawo zjazdem na Centrum. Dalej patrz DOJAZD Z ŁODZI od punkt

DOJAZD Z ŁODZI

jadąc trasą katowicką S8 skręcacie w prawo na Mszczonów (zjazd Mszczonów Północ)

dojeżdżacie do ronda

na rondzie prosto, drugi zjazd (Centrum)

punkt nr 4 po 1,5 km (po drodze mijacie 2 przejścia dla pieszych ze światłami) skręcacie w prawo w ul. Grójecką

po 700 m skręcacie w lewo w ul. Dworcową

po 500 m skręcacie w prawo (przy starej stacji kolejowej)

po 400 m dojeżdżacie do końca drogi i skręcacie w lewo

przejeżdżacie pod wiaduktem kolejowym i jedziecie od tego miejsca 4, 4 km cały czas prosto(po drodze mijacie Wymysłów i wjeżdżacie do Badowa Górnego)

po 2,7 km mijacie skrzyżowanie, potem po lewej stronie tabliczkę "Ranczo", następnie po prawej stronie "Drewsmol"

po lewej stronie zatrzymujecie się przed bramą z tabliczką "Piekarska 31

brama otworzy się po naciśnięciu domofonu

jedziecie do końca drogi (500 m)

Dane dla osób korzystających z GPS

N 51 ° 55 ' 53 " lub N 51 ° 55,88 ' lub N 51,93141°

E 020 ° 32 ' 03 " lub E 020 ° 32,05 ' lub E 020,53429 °