powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Fryderyk 2019 dla płyty Teatru Starego

Płyta "Szukaj w snach" wydana przez Teatr Stary została laureatem Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii "Album roku - muzyka dziecięca i młodzieżowa".

Na płycie zarejestrowane zostały utwory, które złożyły się na spektakl "Szukaj w snach". Jego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie.

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami,a potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach". Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycają także dorosłych.

Płyta z kołysankami "Szukaj w snach" w wykonaniu Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego to kołysanki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. "Ta płyta koi" - napisał o niej Marcin Kydryński, a Daniel Wyszogrodzki dodał: "Piękne, mądre piosenki dla dzieci."

Album tworzyli:

muzyka: Marek Napiórkowski

słowa: Włodzimierz Wysocki

Natalia Kukulska - śpiew

Marek Napiórkowski - gitary

Michał Dąbrówka - instrumenty perkusyjne

Marcin Górny - instrumenty klawiszowe

Paweł Pańta - kontrabas

aranżacje: Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka

produkcja muzyczna: Marek Napiórkowski

miks i mastering: Sławomir "Guadky" Gładyszewski

rysunki: Maria Ekier

projekt graficzny: Adam Żebrowski

zdjęcia z archiwum Teatru Starego: Dorota Awiorko / Wojciech Nieśpiałowski producent, wydawca płyty: Teatr Stary w Lublinie

dystrybucja: Wydawnictwo Agora

w przygotowaniu spektaklu "Szukaj w snach" wzięli również udział: Katarzyna Jeznach (scenografia), Anna Żak i Ryszard Kalinowski (taniec) oraz Zespół Teatru Starego w Lublinie