powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Rampa Teatrem Roku 2018

7 marca w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Plebiscytu Warszawiaki 2018, w którym mieszkańcy stolicy wybierali najlepsze instytucje kultury i rozrywki w 15 kategoriach. W kategorii "Teatr" zwyciężył Teatr Rampa, wyprzedzając Teatr Akt, Teatr Buffo, Nowy Teatr, STUDIO Teatrgaleria, Teatr Muzyczny Roma, Teatr Polski, TR Warszawa, Teatr WARSawy i Teatr Pijana Sypialnia. W ten sposób Teatr Rampa stał się Teatrem roku 2018.

Teatr Rampa jest dziś jednym z najliczniej odwiedzanych miejskich* teatrów Warszawy. Co roku gości w nim ponad 80 tysięcy widzów na ponad 300 spektaklach. Zdecydowana większość przedstawień znajdujących się w jego repertuarze to widowiska muzyczne adresowane do widzów dorosłych oraz do dzieci i młodzieży. W ostatnich latach Rampa dokonała zasadniczego przeobrażenia twórczego i repertuarowego. Podbiła serca warszawiaków widowiskami muzycznymi opartymi o największe przeboje Broadway'u, legendę The Doors, przeboje grupy Queen czy znane polskie szlagiery z tekstami Agnieszki Osieckiej w spektaklu "Cafe Sax". Przede wszystkim jednak mieszkańcy Stolicy z uznaniem przyjęli na prawym jej brzegu światowej sławy musicale takie jak "RENT" ,"Kobiety na skraju załamania nerwowego" czy "Jesus Christ Superstar". Wykonawcami tych przedstawień są zarówno aktorzy stałego zespołu Teatru jak i najlepsi, pozyskani w drodze wielostopniowych konkursów wokaliści i tancerze ze wszystkich scen muzycznych w kraju. W musicalu "Jesus Christ Superstar" spotykają się zdobywcy tytułów**) Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018: Jakub Wocial i Agnieszka Przekupień a także nominowana do tego tytułu Natalia Piotrowska, jak również nominowani do tytułu Najlepszych Tancerzy: Santiago Bello i Ewelina Kruk.

Rok 2018 był dla Teatru Rampa rokiem przebojowej premiery widowiska z największymi przebojami The Beatles - "Twist and Shout" i jednocześnie rokiem rekordowej frekwencji (99 proc), która przełożyła się na zainteresowanie naszym teatrem. W tym czasie znacząco wzrosło również grono fanów Teatru w mediach społecznościowych. Był zatem rokiem sukcesu wyznaczonego wyraźnym uznaniem warszawskich Widzów. Zwycięstwo Teatru Rampa w plebiscycie Warszawiaki 2018 jest tego uznania dobitnym wyrazem, a dla jego dyrekcji widocznym aplauzem dla musicalowego repertuaru teatru i ogromnej jego przyjazności względem Widza. Zresztą sprawdźcie to sami!

*) teatr "miejski" - teatr z grupy 19 teatrów podległych władzom M.st. Warszawy

**) w Ogólnopolskim konkursie XII Teatralne Nagrody Muzyczne im Jana Kiepury 2018