powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Słupsk. Czwartek Dorosłego Widza w Tęczy

Tym razem na scenie przy ul. Waryńskiego zobaczyć będzie można "Dzień osiemdziesiąty piąty". Spektakl Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha jest luźną interpretacją opowiadania E. Hemingway`a "Stary człowiek i morze".

Bazując na oryginalności opowieści o samotności, heroicznym oddaniu sprawie i wielkiej wytrwałości w dążeniu do celu, opowiada nową historię, która rozgrywa się tuż obok nas.

DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu.

Spektakl Agi Błaszczak wykorzystuje różnorodne środki artystycznego wyrazu. Znajdziemy w nim elementy teatru cieni, animację przedmiotu, pantomimę, projekcje multimedialne oraz muzykę generowaną i miksowaną na żywo.

DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY pokażemy w czwartek 7. marca o godz. 19.00.

***

A w sobotę zapraszamy maluchy na najnowszy spektakl Tęczy.

E-mollandia opowiada o emocjach w świecie dziecka, w sposób dostępny dla najmłodszych dzieci.

Kilka fabularyzowanych etiud teatralnych, jest tu impresjami na temat podstawowych ludzkich emocji: złości, radości, strachu, czy smutku. Przygodom bohaterów towarzyszą wybrane fragmenty muzyki klasycznej. Barwa, przedmiot, ruch, dźwięk, słowo i gest tworzą teatr pełen emocji i zdarzeń.

Przedstawienie mogą oglądać nawet dwulatki. Sobota, 9. marca, godz. 11.00.

Reżyseria - Gabriel Gietzky. Scenografia - Marta Kodeniec, choreografia - Szymon Michlewicz-Sowa.