powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sosnowiec. Pożegnanie z "Korzeńcem" w Teatrze Zagłębia

2 i 3 marca Teatr Zagłębia po raz ostatni zagra "Korzeńca". Oparty na książce prof. Zbigniewa Białasa spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka zdobył uznanie na festiwalach w całym kraju, doczekał się również realizacji telewizyjnej.

W ramach pożegnania z tytułem Teatr Zagłębia zaprasza na spacer po Sosnowcu śladami teatralnego i literackiego "Korzeńca" a także na spotkanie z prof. Białasem.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się w sobotę, 2 marca o godz. 10:00. Uczestnicy wycieczki sprawdzą, które miejsca ukazane w książce pojawiły się też na scenie Teatru Zagłębia oraz ile wspólnego ma "Korzeniec" z prawdą historyczną. Podczas spaceru odwiedzą wiele miejsc, które opisano w książce i pojawiły się w spektaklu. Start o godzinie 10:00 z parkingu przy Teatrze Zagłębia (ul. Teatralna 4). Wycieczkę poprowadzą Tomasz Grząślewicz - miłośnik prozy Zbigniewa Białasa i współtwórca I Like Zagłębie oraz Grzegorz Onyszko - historyk, przewodnik PTTK.

3 marca po pokazie spektaklu "Korzeniec" na scenie Teatru Zagłębia odbędzie się spotkanie z prof. Zbigniewem Białasem. Autor opowie o pracy nad książką oraz - wspólnie z aktorami występującymi w "Korzeńcu" - nad przedstawieniem.