powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gniezno. Legenda boksu w Teatrze Fredry

Teatr Fredry zaprasza na gościnny spektakl "Rokcy Babloa". To autorskie przedstawione niezależnego Teatru Alatyr z Warszawy, inspirowane filmem "Rocky" oraz biografią Sylvestra Stallone'a

Spektakl na gnieźnieńskiej scenie zobaczyć będzie można w najbliższy piątek, 1 marca o g. 19:00. Bilety w cenie 22zł jeszcze są dostępne.

Niskobudżetowy film bokserski Sylvestra Stallone'a, do którego scenariusz napisał w ciągu trzech dni, na 49. ceremonii wręczenia Oskarów dostał 10 nominacji i 3 statuetki. Świat zakochał się w historii o pięściarzu - amatorze, który stanął do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym championem. Hasło na plakacie filmu brzmiało: Miał szansę jak jeden do miliona. Stallone swoją okazję wykorzystał. Czy każdy może odnieść sukces na jego miarę? Fabuła, warstwa muzyczna, przebieg akcji i występujące w przedstawieniu postaci nie są przeniesieniem na scenę filmowego obrazu. Uwaga twórców skupia się na wpływie jaki "Rocky" wywarł i wywiera na kino, społeczeństwo i poszczególnych ludzi - opowiadając własną, uniwersalną historię. Historię młodych aktorów, którzy zrealizowali ten spektakl. Historię ich zwycięstw i porażek.

Reżyseria i scenariusz Jakub Kasprzak, a wystąpią: Bartosz Budny, Rafał Pietrzak i Michał Karczewski, który w tym roku dołączył do stałego zespołu Teatru Fredry w Gnieźnie.

Spektakl powstał w ramach rezydencji artystycznej w chorzowskim Teatrze Rozrywki, został też . dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Bilety na spektakl "Rokcy Babloa" nabywać można w kasie Teatru i online na www.bilety24.pl.