Tarnów. Karnawałowo i operowo w teatrze

Grupa Operowa Sonori Ensemble 24 lutego o godz. 18 zaprasza na Dużą Scenę Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na Karnawałową Galę Operowo-Operetkową.

«Gala to niepowtarzalny, lekki, dynamiczny, a zarazem niezwykle liryczny spektakl. W jego programie znajdą się najsłynniejsze sceny z oper: "Traviata", "Carmen", "Don Giovanni", "Opowieści Hoffmanna", "Kopciuszek" i z wielu innych. Magię dawnego, roztańczonego Wiednia publiczność odkryje w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek, a szampański nastrój podsycą barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje.

- Przygotowaliśmy dla Państwa pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzykę klasyczną w towarzystwie znakomitych śpiewaków - solistów scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Popisom śpiewaków towarzyszyć będzie wirtuozowska, brawurowa gra fortepianowa, a koncert oplecie barwne słowo wiążące - informują organizatorzy.

Na scenie wystąpią sopranistki Anna Wilczyńska i Agnieszka Drożdżewska, śpiewająca mezzosopranem Izabela Strzelecka, tenor Marcin Kotarba, baryton Ivo Michl i bas Leszek Solarski. Przy fortepianie zasiądzie Przemysław Winnicki, a całość poprowadzi aktorka Martyna Witowska.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego