powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zabrze. Teatr Nowy wyjeżdża na Białoruś

23 marca Teatr Nowy w Zabrzu wyjeżdża ze spektaklem Antoniego Czechowa - "Wiśniowy sad" w reż. Davida Mgebrishvili do Mohylewa na Białorusi na XIV Międzynarodowe Forum Teatrów "M.@art. Kontakt".

Od 21 marca do 27 marca 2019 r. w Mohylewie odbędzie się XIV Międzynarodowe Forum Teatrów "M.@ rt.Kontakt", które stało się dobrą tradycją i bardzo medialnym wydarzeniem i jest wysoko cenione przez społeczność teatralną, krytyków oraz publiczność.

Festiwal odbywa się od 2006 roku, a przez 13 lat jego działalności stał się jednym z najważniejszych i oczekiwanych wydarzeń kulturalnych nie tylko w Mohylewie, ale także w przestrzeni teatralnej Białorusi. Przez wszystkie lata festiwalu ponad 200 przedstawień zostało pokazanych przez teatry z 21 krajów. Spektakle obejrzało ponad 40 tysięcy widzów, którzy spotkali się z pięknymi przykładami klasycznego i współczesnego dramatu autorów krajowych i zagranicznych, sztuką utalentowanych reżyserów, aktorów i scenografów.

W ramach głównego programu forum planowane jest pokazanie 23 przedstawień 23 teatrów i niezależnych projektów teatralnych z 10 krajów świata (Białoruś, Rosja, Gruzja, Łotwa, Armenia, Ukraina, Izrael, Naddniestrze, Polska, Litwa).