powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Warsztaty parateatralne w WOAK-u

W sobotę 9 marca 2019 r. w godz. 10.00-17. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu odbędą się warsztaty parateatralne "Instalacja - jak wykorzystać sztukę do pracy z grupą?".

10-godzinne warsztaty adresujemy do Instruktorów i animatorów kultury, nauczycieli, młodzieży, dorosłych i wszystkich osób zainteresowanych kreatywnymi metodami warsztatowymi oraz teatrem plastycznym. Wykorzystywane metody pracy doskonale sprawdzają się zarówno na lekcjach, jak i w pierwszej fazie budowania spektaklu teatralnego.

Warsztaty "Instalacja - jak wykorzystać sztukę do pracy z grupą?" to dzień twórczej pracy połączonej z kreatywną zabawą. Uczestnicy dowiedzą się, jak budować przestrzenne prace-instalacje z zaskakujących materiałów tak, by jednocześnie była to praca dotycząca określonego tematu lub materiał do scenariusza etiudy teatralnej. Warsztaty mają w całości charakter praktyczny.

PROWADZĄCY:

Agnieszka Zakrzewska -pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalistka ds. teatru w WOAK-u w Toruniu. Ukończyła pedagogikę teatru przy Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (dawna PWST) Filia we Wrocławiu. Uczyła się również w Policealnym Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Brała udział w wielu szkoleniach m.in. w: warsztatach dramowych w Centrum Szkoleń i Rozwoju Drama Way, w warsztatach metodycznych pracy z grupą Centrum Szkoleniowego KLANZA i Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Doświadczenie wykorzystywania metod teatralnych w pracy z grupą zdobywała, prowadząc teatralne grupy amatorskie oraz realizując warsztaty umiejętności społecznych. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem studenckim UW. Jest autorką licznych przedsięwzięć teatralnych. Prowadzi warsztaty, wspiera nauczycieli i animatorów w pracy z grupą i podczas tworzenia spektakli teatralnych.

Zajęcia odbędą się w sobotę 9 marca 2019 r. w godz. 10.00-17.00

Zgłoszenia przyjmujemy do 1 marca 2019 r.

Więcej na: woak.torun.pl