Warszawa. Marzec w Teatrze Collegium Nobilium

Daria Wiktoria Kopiec przygotowuje ze studentami IV roku Wydziału Aktorskiego, kierunku aktorstwo teatru muzycznego, spektakl "Fedra Fitness". Premiera już 1 marca.

Dramatopisarz István Tasnádi korzysta w swojej "Fedrze Fitness" ze znanego mitu i wykorzystując go, tworzy jego autorską wersję. Główny temat, miłość dojrzałej kobiety do swojego pasierba, został tutaj zdominowany przez temat władzy. Brutalny świat mitu nie zmienił się - bohaterowie targani są przez namiętności, a przemoc, kłamstwo i kara, także i tu, malują pejzaż, na którego tle rozgrywa się opowieść. Zmienili się natomiast bohaterowie mitu, czyli my sami - "wszystkich wchłonął sektor usług". To wydaje się być istotą tekstu Tasnádi'ego.

Rytm i muzyczność stanowią siłę dramatu węgierskiego autora. Wykorzystuje to forma spektaklu, którą stanowi polifonia słowa, pieśni i ruchu. W oparciu o te trzy współgrające ze sobą narracje i sięgając do klasycznej greckiej tradycji - chorei, realizatorzy spektaklu tworzą swój własny język opowieści. Za pomocą choreografii budują równolegle istniejące ze sobą światy - mityczny i wirtualny. Muzyka w widowisku wykonywana jest na żywo.

4 marca na Scenie Mistrzów pojawi się znów "Belfer", monodram Wojciecha Pszoniaka, który poprzednio cieszył się u nas ogromnym zainteresowaniem.

Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie kolejny raz organizuje "Dobry Wieczór w AT" - trzydniowy cykl prezentacji wybranych pokazów egzaminacyjnych studentów I, II i III roku, który odbędzie się w dniach 8 - 10 marca. W tym roku w programie m.in. "Ślub" W. Gombrowicza pod opieką Waldemara Śmigasiewicza, "Grając Balladynę" wg Słowackiego pod kierunkiem Jana Englerta, egzamin z piosenki "Piwnica reggae" Krzysztofa Majchrzaka, czy też pokaz egzaminacyjny przedmiotu "Elementarne zadania aktorskie" pod kierunkiem Marcina Perchucia.

10 marca, oprócz "Dobry Wieczór w AT", odbędzie się również Dzień Otwarty Wydziału Aktorskiego.

W ramach Festiwalu Nowe Epifanie zaprezentujemy spektakl "Oratorium o mleku" w reż. Sławomira Narlocha.

Spektakl studenta reżyserii Sławomira Narlocha to gra z konwencją jasełek i oratorium. Występujący artyści będą posługiwali się takimi instrumentami jak piła, lira korbowa, cymbały rzeszowskie czy dudki.

Na końcu Polski jest wioska. Mieszka w niej Judasz z matką. Po sąsiedzku żyje Anioł, kawałek dalej chatkę zamieszkuje Diabeł, a na przydrożnym krzyżu mieszka Jezus.

Premiera 28 marca.

Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszego repertuaru!

Teatr Collegium Nobilium jak zwykle zapewnia specjalne zniżki seniorom i studentom.

Godziny otwarcia Kasy Teatru, zostały zmienione:

pon. - pt.: 11.00 - 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. - niedz.: 13.00 - 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego