Białystok. "Pobudka" w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego

Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku zaprasza na monodram Natalii Sakowicz "Pobudka". To solowy spektakl lalkowy inspirowany najpopularniejszymi baśniami braci Grimm. A głównym tematem przedstawienia jest kobiecość.

«W połowie lutego na scenę Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego wraca Natalia Sakowicz z autorskim spektaklem "Pobudka".

Kobiecość w roli głównej. Opis spektaklu

Dawno, dawno temu, a może i nie tak dawno, a właściwie to może teraz, żyje sobie pewna dziewczyna. Nie jest ani specjalnie ładna, ani dobra, pobożna tym bardziej nie. Nie jest też jedną z księżniczek, o których sama czytała w dzieciństwie. Jest po prostu zwyczajną dziewczyną, jakich wiele w jej krainie. Dziewczyna powinna już dorosnąć i stać się kobietą. Powinna wiele rzeczy, a jeszcze więcej nie powinna. Tymczasem ona gubi się w lesie. Niezdara. A tu, jak wiadomo, czyha pełno niebezpieczeństw. Dobrze byłoby wydostać się z tego lasu, jednak nie wiadomo, która ścieżka jest właściwa...

Inspiracje baśniami braci Grimm

"Pobudka" to solowy spektakl lalkowy inspirowany najpopularniejszymi baśniami braci Grimm. Głównym tematem przedstawienia jest kobiecość. Co łączy współczesną dziewczynę ze Śpiącą Królewną czy z Czerwonym Kapturkiem? Czy mają jeszcze wspólne tematy, czy są sobie zupełnie obce?

Spektakle będą grane 16 i 17 lutego o godz. 19.00. Bilety są do nabycia w cenie 20 zł, rezerwacje: 85 743 54 53 (codziennie w godz. 9.00-19.00).»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego