powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zabrze. Rusza nabór na Festiwal "Rzeczywistość przedstawiona"

W dniach 12-20 października 2019 r. odbędzie się w Zabrzu XIX Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona". Jak co roku, chcemy podczas Festiwalu zaprezentować kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, powstałych nie później niż w roku 2018.

Przedstawienia powinny spełnić następujące kryteria regulaminowe:

- spektakl jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;

- spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych pro­blemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o nadsyłanie propozycji przedstawień, które - Państwa zdaniem - najlepiej wpisują się w formułę naszego Festiwalu i które chcieliby Państwo zaprezentować w festiwalowym konkursie. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zapisami regulaminu i przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej (do pobrania na stronie www.teatrzabrze.pl) wraz z nagraniem spektaklu na płytach DVD (2 sztuki) na adres:

Beata Dąbrowiecka (Kierownik literacki/Sekretarz festiwalu)

TEATR NOWY

PLAC TEATRALNY 1

41-800 ZABRZE z dopiskiem: festiwal/zgłoszenie

lub:

festiwal@teatrzabrze.pl

tel. 691 8888 19

Nagranie video będzie podstawą wstępnej selekcji zgłoszonych przedstawień; spektakle "zakwalifikowane" tą drogą postaramy się obejrzeć "na żywo" na scenach macierzystych (o umożliwienie czego będziemy Państwa prosili). Z tego względu prosimy o jak najszybsze nadsyłanie zgłoszeń; termin ostateczny upływa 20 maja br.

Szczegóły: www.teatrzabrze.pl