powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. "Straszny dwór" Teatru Wielkiego jedynym polskim projektem w konkursie FEDORA

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki został członkiem prestiżowego stowarzyszenia FEDORA - The European Circle of Philanthropists of Opera and Ballet zrzeszającego największe teatry operowe w całej Europie, a poznański "Straszny dwór" zakwalifikował się do finałowej ósemki w międzynarodowym konkursie FEDORA - Generali Prize for Opera.

Na konferencji, która odbyła się 5 lutego w Paryżu została wytypowana lista projektów, które zakwalifikowały się do finałowej ósemki w międzynarodowym konkursie FEDORA - Generali Prize for Opera. Wśród nich znajduje się "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki, który zostanie wystawiony w Teatrze Wielkim w Poznaniu i zrealizowany przez zwycięzców dwóch innych prestiżowych konkursów:

11. edycji European Opera Directing Prize - międzynarodowego konkursu dla młodych reżyserów (https://camerata-nuova.com/11-eop-bewerbungsformular/)

10. edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki (https://teatrwielki.pl/dzialalnosc/konkurs-moniuszkowski/)

Serdecznie zachęcamy do głosowania na jedyny polski projekt w całym konkursie: https://www.fedora-platform.com/competition/shortlist#opera [aktywny link poniżej]

Głosowanie trwa do 22 lutego 2019 roku.

Jesteśmy szczególnie zaszczyceni ogłaszaniem tych wiadomości w czasie obchodów Roku Stanisława Moniuszki.

***

Zrób prezent na 200. urodziny kompozytora i oddaj #głosnaMoniuszkę!

Z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki zaplanowaliśmy wyjątkowe przedsięwzięcie - wspólnie z Camerata Nuova organizujemy 11. edycję konkursu European Opera Directing Prize, a tytułem, który będzie realizować zwycięzca został najbardziej znany utwór Moniuszki - "Straszny dwór". Z niecierpliwością czekamy na premierę! Tymczasem nasz pomysł został już dostrzeżony przez międzynarodowe grono operowe i zyskał nominację do prestiżowej FEDORA Prize. Aby ją zdobyć, potrzebujemy Waszych głosów: https://www.fedora-platform.com/competition/shortlist/the-haunted-manor-straszny-dwor/106 Pomóżcie nam zrobić wspaniały prezent urodzinowy dla Moniuszki i zdobyć FEDORĘ dla "Strasznego dworu"! Głosowanie trwa do 22 lutego.

Aby oddać głos należy zarejestrować się na powyższej stronie poprzez Facebooka lub zakładając nowe konto. Druga opcja wymaga kliknięcia w link weryfikacyjny, który pojawi się na skrzynce pocztowej po rejestracji. Za wszystkie głosy dziękujemy!

#FEDORAPrizes2019