powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Spotkanie wokół książki "Szaflarska. Grać, aby żyć"

24 lutego, w ramach Festiwalu Danuty Szaflarskiej Śleboda/Danutka w Teatrze Starym, odbędzie się spotkanie z autorką książki Katarzyną Kubisiowską.

Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, ikona sceny i filmu, pozostająca w światłach sceny do ostatnich miesięcy swojego długiego, stuletniego życia, a zarazem kobieta tajemnicza, która zawsze niezwykle stanowczo strzegła swojej prywatności.

Ta książka przedstawia Szaflarską nieznaną, taką jaką mogli znać tylko najbliżsi - córki, wnuki oraz niewielkie grono przyjaciół. Kobietę równie silną, co trudną, która przedłożyła aktorstwo ponad wszystko inne w życiu i która zapłaciła za to ogromną cenę.

Katarzyna Kubisiowska - publicystka, ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorką "Tygodnika Powszechnego". Wydała następujące książki: głośną, kontrowersyjną biografię Jerzego Pilcha "Pilch

w sensie ścisłym", wywiad rzekę "Rak po polsku" z parą onkologów, Justyną Pronobis-Szczylik i Cezarym Szczylikiem oraz dwa leksykony, "Panorama kina najnowszego. 1980-1995" (z Barbarą Kosecka, Wojciechem Kocołowskim i Anitą Piotrowską) oraz "Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych" (z Barbarą Kosecką).

***

W lutym Teatr Stary zaprasza na pierwszy Festiwal Danuty Szaflarskiej ŚLEBODA/DANUTKA,

który odbędzie się w Lublinie w dniach 19-24.02.2019

Podczas Festiwalu odbędzie się spotkanie z autorką książki,

na które serdecznie zapraszamy:

24.02, niedziela, godz. 12.00

SPOTKANIE "Szaflarska. Grać, aby żyć"

"Szaflarska. Grać, aby żyć" - spotkanie z udziałem Katarzyny Kubisiowskiej, Olgi Lipińskiej, Magdaleny Łazarkiewicz, Marii Maj, Macieja Englerta, Grzegorza Jarzyny i Jana Peszka.

Rozmowa o fenomenie Danutki z udziałem Artystów, z którymi współpracowała. Spotkanie połączone jest z zapowiedzią książki o Danucie Szaflarskiej autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej, która ukaże się w lipcu 2019 roku,

nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Po raz pierwszy publicznie zaprezentowane zostaną fragmenty tekstu oraz okładka książki.

Czyta: Jan Peszek

Prowadzenie: Michał Merczyński