powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Zakochani w Teatrze Wybrzeże

"Akt równoległy" to znakomita propozycja Teatru Wybrzeże na Walentynki. Po spektaklu - lampka wina i słodki upominek.

Do niewielkiego, zacisznego i, oczywiście uroczego hoteliku przyjeżdżają na romantyczny weekend dwie pary świeżo upieczonych kochanków. Zostawili w mieście swoich niczego nieświadomych małżonków, a tutaj liczą na upojne chwile i rozkoszne uniesienia. Jednak niewiarygodny wręcz pech sprawi, że... No właśnie - co można dodać, żeby nie popsuć Państwu zabawy? Może tylko tyle, że te żony i ci mężowie... Choć nie, to chyba też za wiele. Na pewno trzeba wspomnieć, że jest jeszcze ktoś, ten ... piąty - nieprzewidywalny, ale przedsiębiorczy portier. Odegra istotną rolę w nieprawdopodobnym przebiegu błyskawicznie toczących się tej nocy zdarzeń. No i z pewnością warto dodać, że wszystko zaczęło się od reklamy zamieszczonej w parafialnej gazetce.

"AKT RÓWNOLEGŁY w reżyserii Jarosława Tumidajskiego to dwie godziny świetnej rozrywki, bazującej na dynamicznej akcji, soczystych dialogach i nienachalnym humorze."

Anna Jazgarska, portal Teatralny.pl

***

czwartek, 14 lutego, godzina 19.00, Duża Scena

Derek Benfield

AKT RÓWNOLEGŁY

Przekład: Emilia Miłkowska

Reżyseria: Jarosław Tumidajski

Scenografia, światła: Mirek Kaczmarek

Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

W spektaklu występują: Katarzyna Dałek (Helen), Katarzyna Z. Michalska (Sally), Piotr Chys (Geoff), Michał Jaros (Roger), Marek Tynda (Ferris) ze specjalnym udziałem Katarzyny Figury.

Prapremiera: 16 sierpnia 2014 roku na Scenie Letniej

Czas: 2 godziny (jedna przerwa)

Bilety w cenie 100 zł normalny, 90 zł ulgowy.