Elbląg. W Teatrze Sewruka próbują Millera

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza 23 marca na premierę spektaklu "Czarownice z Salem" Arthura Millera w reżyserii Jana Buchwalda. To pierwsza realizacja tej sztuki w Elblągu.

«"Czarownice z Salem" Arthura Millera to jeden z najważniejszych dramatów XX wieku. Historia procesów czarownic z miasteczka Salem w USA sprzed kilku wieków stają się pretekstem do przyjrzenia się obecnej rzeczywistości. To alegoryczna opowieść o anatomii zbiorowego szaleństwa, które było efektem spirali zdarzeń zapoczątkowanych przez niewinną zabawę.

To pierwsza realizacja tej sztuki w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Pierwsze wystawienie na deskach teatralnych w Elblągu miało miejsce w 1970 roku, ale wtedy był to Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg.

Współczesną odsłonę tego ponadczasowego dramatu wyreżyseruje Jan Buchwald, doktor sztuki teatralnej, wieloletni dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, obecnie prezes zarządu Fundacji Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera oraz wykładowca akademicki. Za scenografię i kostiumy odpowiada Greta Subataviciute z Litwy.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego