powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wałbrzych. Czytanie przed premierą "Baby-Dziwo" u Szaniawskiego

Pierwsze w 2019 roku czytanie performatywne połączone będzie z uroczystą immatrykulacją studentów "Obserwatorium. Otwartego Uniwersytetu Teatru".

Prof. Krystyna Duniec, uznana badaczka teatru o międzynarodowej renomie, autorka książki "DWUDZIESTOLECIE. PRZEDSTAWIENIA" wydanej przez Instytut Sztuki PAN, Uniwersytet SWPS i Instytut Teatralny, zaprezentuje autorskie czytanie tekstu Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej "BABA-DZIWO. TRAGIKOMEDIA W 3 AKTACH". Wymiaru edukacyjnego czytania dopełni komentarz naukowy w formie performing lecture.

Całość stanowić będzie wykład inauguracyjny Otwartego Uniwersytetu Teatru.

"CZYTANIA PRZED PREMIERĄ" to seria spotkań z oryginalnymi tekstami, od których twórcy zaczynają pracę w Teatrze Szaniawskiego. Czytania są dodatkiem do nadchodzącej premiery, zależy nam, aby nie były trailerem spektaklu, ani odnosiły się do niego w bezpośredni sposób. Generują odautorski i często zaskakujący kontekst do nadchodzącej premiery.

Czytanie już 13 lutego o godz. 19:00 na Dużej Scenie.

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

"BABA-DZIWO"

Reżyseria: Krystyna Duniec

Obsada: Karolina Bruchnicka, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn