powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rabka-Zdrój. Miś Tymoteusz 17 lat na scenie

"Miś Tymoteusz Rym-Cim-Ci" Jana Wilkowskiego w reż. Grzegorza Kwiecińskiego nie schodzi ze sceny Teatru Rabcio od 17 lat. Premiera spektaklu odbyła się 9 lutego 2002 r.

Od dnia premiery spektakl reprezentuje Teatr Rabcio w krajowych i międzynarodowych festiwalach. Był grany w trakcie Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Krakowie w 2003 r. (I miejsce w plebiscycie publiczności) w 2006 i 2010 r.

W trakcie XVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów w Walizce w Łomży (2003 r.) otrzymał nagrodę za muzykę. Rabczański " Tymoteusz" był grany na festiwalach w Bośni i Hercegowinie (2007 r.), w Czechach (2008 r.), na Słowacji (2010 r.), brał udział w Festiwalu Mała Talia w 2010 r. w Tarnowie.

Artyści z Rabki występowali także z tym spektaklem w Wiedniu i w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Reżyserem spektaklu jest Grzegorz Kwieciński ,scenografię zaprojektowała Barbara Wójcik, a muzykę skomponował Bogdan Szczepański. W spektaklu w obsadzie czterech osób od początku do dziś gra tylko jeden "premierowy" aktor - Piotr Serafin.Pozostała obsada zmieniała się wraz z Zespołem Rabcia Serdecznie Zapraszamy na Urodziny Misia Tymoteusza do Teatru "Rabcio", ul. Orkana 6 w Rabce.