powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bielsko-Biała. Koncert "#graMYdoBBro"

#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Teatru Polskiego oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - podczas finału WOŚP, zachęciła środowiska artystyczne do integracji.

Miasto Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i już 11 lutego w Teatrze Polskim będzie okazja do wysłuchania niezwykłego koncertu, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk wyrazi sprzeciw dla nienawiści oraz da wyraz jedności i solidarności.

Pośród wykonawców znajdą się m.in. Beata Przybytek, Beata Bednarz, Iwona Loranc, Katarzyna Pietrzko, Ghostman, zespoły: Akurat, Dzień Dobry, Walimy w Kocioł, SIS, Włóczykije, Grupa Furmana, aktorzy Teatru Polskiego oraz Teatru Banialuka.

Przed teatrem stanie telebim, na którym także będzie można oglądać koncert, a dla zgromadzonych tam osób przygotowane będą miejsca siedzące i ciepłe napoje.

Pełna lista wykonawców:

Akurat, Audio Cases, Bajor Band, Beata Bednarz z Dorotą Zaziąbło (fortepian), Edyta Cymer, Joanna Dolata, Dzień Dobry, Igor Gajewski, Ghostman, Identyczni, Marcin Klimczak, Iwona Loranc z wibrafonistą Tymonem Kosmą, Tomasz Lorek, Damian Luber, Krzysztof Maciejowski, Tomasz Madzia, Grzegorz Margas, Mikrokosmos, Sabina Meck & Łukasz Kokoszko, Anna Mysłajek, Pearl Band, Katarzyna Pietrzko, Pociąg Rock'n'Roll, Beata Przybytek z Tomaszem Kałwakiem (fortepian), Rastafajrant, Rocker Soul, SABINA, Marta Gzowska-Sawicka, Rafał Sawicki, SIS, Sebastian Thiel, Walimy w Kocioł, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Paulina Wirska, Dagmara Włoszek, Włóczykije, Piotr Wróbel, Katarzyna Zaręba.

Ambasadorką projektu jest Natalia Janoszek.

Honorowym Patronem koncertu jest prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Przy okazji koncertu odbędzie się zbiórka funduszy na stacjonarne hospicjum w Bielsku-Białej.

Dodatkowym wydarzeniem, firmowanym szyldem #graMYdoBBro, będzie spotkanie dla młodzieży, które odbędzie się w Teatrze Polskim 8 lutego. Fundacja Klamra i Inicjatywa Obywatelska Witaj porozmawiają z młodzież gimnazjalną, licealną i policealną o swojej działalności. Organizatorzy chcą pokazać, że bielszczanie i mieszkańcy regionu to ludzie aktywni, tolerancyjni, otwarci na "innych" i chętni do działania na ich rzecz. Opowiedzą m.in. o tym, jak przebiegała wizyta uchodźców z Czeczenii w naszym mieście, o pomocy osobom bezdomnym i o działaniach mieszkańców na rzecz mieszkających w Bielsku-Białej Ukraińców.

Jednym z gości będzie Szymon J. Wróbel, autor książki i filmu o zmarłym niedawno biskupie Tadeuszu Pieronku, który był człowiekiem bardzo otwartym na ludzi o różnych poglądach, ale też jednym z najbardziej hejtowanych polskich biskupów.

Koncert graMydoBBro

11 lutego 2019 roku o godz. 18:00

Teatr Polski w Bielsku-Białej