Warszawa. "Piaskowy wilk" w Lalce, "Czworo do poprawki" w Imce

10 lutego w Teatrze Lalka odbędzie się premiera "Piaskowego wilka", a Teatr Imka zaprasza na premierowy spektakl "Czworo do poprawki" fundacji Garnizon Sztuki.

«"PIASKOWY WILK" W TEATRZE LALKA

W Teatrze Lalka premiera spektaklu "Piaskowy Wilk" [na zdjęciu] na podstawie popularnej książkowej serii szwedzkiej autorki Asy Lind. Przygody Karusi i jej słoneczno złotego przyjaciela zostają ukazane w planie aktorskim i lalkowym. Akcja przedstawienia na Scenie Foyer rozgrywa się wśród widzów. Autorką adaptacji i reżyserką przedstawienia jest Julia Szmyt. Scenografię projektuje Wiktoria Grzybowska, autorami muzyki są Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki. Animacje: Wiktoria Grzybowska, Mateusz Król, Bartłomiej Olszewski. Występują: Alicja Czerniewicz (gościnnie), Rafał Derkacz, Piotr Tworek. Dla dzieci od 4 lat.

Premiera W NIEDZIELĘ 10 lutego o godz. 16.30 i 19 w Teatrze Lalka (PKiN). Następne spektakle: 12-15 lutego o godz. 10.

***

"NOWE DRAMATY" W NOWYM

Nowy Teatr rozpoczyna cykl inscenizowanych czytań najnowszych dramatów. Na początek "Suka" - dramat Wajdiego Mouawada, pochodzącego z Libanu Kanadyjczyka, w tłumaczeniu Maryny Ochab. Wystąpią: Jaśmina Polak, Martyna Peszko i Piotr Wawer jr. Reżyseria: Weronika Szczawińska.

ŚRODA 13 lutego, godz. 19. Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/18. Wstęp wolny.

***

"CZWORO DO POPRAWKI" W TEATRZE IMKA

W Teatrze Imka (w cyklu Imka Light) premiera komediodramatu Cezarego Harasimowicza "Czworo do poprawki". Rzecz o tym, że zawsze jest szansa, by na nowo zakochać się we własnej żonie albo we własnym mężu. W obsadzie: Katarzyna Herman/Grażyna Wolszczak, Piotr Machalica/Wojciech Wysocki, Agnieszka Sienkiewicz, Marcin Korcz. Spektakl reżyseruje Agnieszka Baranowska. To trzecia po "Pozytywnych" i "Polowaniu na łosia" produkcja teatralna fundacji Garnizon Sztuki.

Premiera W PIĄTEK 8 lutego o godz. 19 w Teatrze Imka (ul. Konopnickiej 6). Następne spektakle 9-11 lutego oraz 14, 20 i 21 lutego. Bilety: 100-120 zł, na premierę 180 zł.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego