powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tarnów. Zgłoszenia spektakli na wrześniową Talię

W Teatrze im. Solskiego rusza nabór spektakli konkursowych na XXIII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia, który odbędzie się w dniach od 21 do 29 września .

Serdecznie zapraszam Państwa Teatry do udziału w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia 2019, który odbędzie się w dniach od 21 do 29 września 2019 roku i będzie okazją do zaprezentowania najlepszych przedstawień komediowych z całej Polski.

Do tegorocznej edycji Festiwalu pragniemy zaprosić spektakle, wyreżyserowane przez zawodowych aktorów - bez względu na to, czy mają za sobą studia reżyserskie, czy też pomysł reżyserowania narodził się jako naturalna droga "poszerzenia pola walki". Jesteśmy ciekawi czy spektakle przez nich zrealizowane są przede wszystkim oparte na stricte aktorskim warsztacie (konstruowaniu postaci, budowaniu roli) czy można w ich przypadku mówić także o konceptach inscenizacyjnych, voltach interpretacyjnych i wizjonerskich przetworzeniach. Jakie są ich wybory repertuarowe w ramach szalenie pojemnego gatunku, jakim jest komedia? Chcemy, by kolejna edycja Talii była okazją do przyjrzenia się, na ile doświadczenie aktorskie jest pomocne w pracy po drugiej stronie teatralnej rampy.

Wzorem ubiegłych lat o wyborze najlepszego spektaklu i przyznaniu statuetki Tarnowskiej Talii oraz nagrody pieniężnej zadecyduje jury Festiwalu. Natomiast publiczność w Plebiscycie Publiczności wybierze własne zwycięskie przedstawienie. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody indywidualne dla twórców przedstawień.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Festiwalu, proszę o zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie i przesłanie karty zgłoszeniowej do dnia 30 kwietnia.

Marcin Hycnar

Dyrektor Artystyczny

Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Na zdjęciu: statuetka Festiwalu Komedii Talia