Lato 2013 w teatrze

06-05-2013
12-09-2013
Śladami Grotowskiego z Teatrem Maska
Zdawać się mogło, że trwa wakacyjna pustka teatralna, gdyby nie pomysł dyrektorki Maski Moniki Szeli, aby zaoferować nam w sierpniu imprezę inspirowaną pamięcią o jednym z najwybitniejszych twórców w historii światowego teatru i reformatorze sceny. 11 sierpnia w niedzielę, czyli dokładnie w 80. rocznicę urodzin tego maga teatru, z rzeszowskiego Rynku ruszył swoisty korowód śladami Jerzego Grotowskiego, m.in. ku miejscu gdzie ów sławny rzeszowianin się urodził, czyli do pałacyku letniego Lubomirskich - pisze Ryszard Zatorski w wortalu teatrdlawas.pl.
10-09-2013
Katowice. Ulicznicy z Gliwic na Urodzinach Miasta
Spektakle uliczne, happeningi, działania kuglarskie, to tylko część wydarzeń, jakie będą miały miejsce podczas 7,5 Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy "Ulicznicy" "Cześć, Katowice!".
30-08-2013
Szczecin. Finał Letnich Warsztatów Teatralnych
W sobotę, 31 sierpnia w Teatrze Małym o godz. 12 odbędzie się pokaz powarsztatowy trzeciej edycji Letnich Warsztatów Teatralnych, zatytułowany. "Miasto wyobraźni".
30-08-2013
Zielona Góra. "Bajki, bajdy, banialuki" w Amfiteatrze
Letni cykl "Bajki, bajdy, banialuki" dobiega końca. Ostatnią już historię dla najmłodszych opowie Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry.
23-08-2013
Bydgoszcz. Teatr Buratino na niedzielne popołudnie
Co tydzień przez całe wakacje mali bydgoszczanie i przyjezdni mogli oglądać w plenerze przedstawienia teatralne albo brać udział w teatralnych zabawach. Pora na ostatni spektakl w ramach "Projektu Lato".
23-08-2013
Zielona Góra. Kończy się Lato Muz Wszelakich
Ale nie załamujcie się - Zielonogórski Ośrodek Kultury daje jeszcze kilka szans na uczczenie letniej laby. W tym tygodniu czeka nas m.in. orkiestrada, koncert u Luteranów i Buskerbus.
22-08-2013
Kłodzko. "Kuglarze" na skwerze nad Młynówką
Teatr w Kłodzku zaprasza 1 września na spektakl "Kuglarze" w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie. Spektakl jest próbą odtworzenia atmosfery średniowiecznych widowisk jarmarcznych.
22-08-2013
Sopot. Monodram "Jolie" na Scenie Letniej Boto
Scena Letnia Teatru Boto w Młodym Byronie w Dworku Sierakowskich zaprasza na ostatni spektakl tego lata - "Jolie" Jakuba Roszkowskiego w reżyserii autora, w wykonaniu Dominiki Kojro.
20-08-2013
Warszawa. Teatry grają i zapraszają
Na afiszu Teatru Powszechnego już od jutra spektakl muzyczny - przebój ubiegłego sezonu - "MP4" w reżyserii Mariusza Benoit. W piątek zagra już Teatr Współczesny. Och-teatr wystawia na ulicy, a w TR Warszawa warsztaty Grzegorza Jarzyny.
20-08-2013
Warszawa. Wakacyjne granie w Drugiej Strefie
Pomimo wakacji Teatr Druga Strefa nie zwalnia tempa i w sobotę zaprasza na spektakl "Wariat i zakonnica" w reż. Sylwestra Biragi.
17-08-2013
Katowice-Chorzów. Letni sezon teatralny trwa
Nowe propozycje letnich spektakli podczas Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień, LOTu i "Lata w Malarni" to dwa spektakle warszawskie i premiera Teatru Rawa.
16-08-2013
Wałbrzych. Emil i lalki na ulicy
Wraz z początkiem sierpnia Teatr Lalki i Aktora dosłownie wyszedł na wałbrzyskie ulice! A to za sprawą plenerowych spektakli granych w Amfiteatrze przy pl. Teatralnym. Wstęp na wszystkie prezentacje jest bezpłatny, w najbliższą sobotę czeka nas zabawna bajka o niesfornym chłopcu - "Och, Emil!". Początek o godz. 18:00.
14-08-2013
Mazowsze. Karawana przyjedzie do Łochowa i Sadownego
Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki odwiedzić 2 miejscowości województwa mazowieckiego, w których realizowany będzie program artystyczny.
09-08-2013
Gdynia. Premiera "Kukły" w Orłowie
W sierpniu na Scenie Letniej Teatru Miejskiego będzie można oglądać najnowszą produkcję Centrum Kultury w Gdyni - "Kukłę" autorstwa i w reżyserii Jerzego Gruzy.
09-08-2013
Kraków. Siłownia - recital kabaretowy Sławomira Maciejewskiego
Wraz ze znakomitym aktorem Sławomirem Maciejewskim zapraszamy do spędzenia wakacyjnego wieczoru w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
09-08-2013
Szczecin. Teatr na dziedzińcu zamku
Zwariowną komedię szpiegowską "39 stopni", w najbliższą niedzielę wystawią artyści szczecińskiej Piwnicy przy Krypcie. Spektakl oparty jest na słynnym filmowym thrillerze Alfreda Hitchococka.
09-08-2013
Śląsk. Weekend mrocznych historii na letnich scenach
W teatrach ogrodowych regionu pełno mrocznych historii: "Bracia Karamazow", "Diabelski młyn" "Mroczna gra albo historie dla chłopców".
07-08-2013
Olecko. Chimera 2013
W piątek, 9 sierpnia rozpocznie się III Olecki Przegląd Teatrów Amatorskich CHIMERA.
06-08-2013
Zakopane. Dwoje na ławeczce
Mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach spotkali się na ławeczce w Zakopanem.
05-08-2013
Jurata. Festiwal kultury
Sierpniowy urlop nad polskim morzem w ramach Sceny w Juracie (ul. Międzymorze 2, przy hotelu Bryza) urozmaicą spektakle teatralne i interesujące wydarzenia muzyczne - będzie trochę jazzu, nostalgicznych standardów i magii Niny Simone.
05-08-2013
Łódź. Trwa teatralny festiwal w przybytku literatury
Jeszcze do 28 sierpnia trwa w łódzkim Domu Literatury (ul. Roosevelta 17) XV Przegląd Małych Form Teatralnych "Letnia Scena". Zakończy go mistrzowski popis Andrzeja Seweryna.
02-08-2013
Gdynia. Teatr na dworcu PKP
W dniach 2-8 sierpnia Dworzec kolejowy PKP Gdynia Główna, Miasto Gdynia oraz Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne "Stacja Szamocin" zapraszają na prezentacje spektakli teatralnych w ramach projektu "Teatr Gdynia Główna 2013".
01-08-2013
Pranie. "Wesele zielonej gęsi"
W sobotę w leśniczówce Pranie o godz. 18 rozpocznie się spektakl poetycko-muzyczny "Wesele zielonej gęsi" w doborowej obsadzie. Wystąpią: Beata Fudalej, Marek Kondrat, Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Turnau z zespołem.
01-08-2013
Zgorzelec/Görlitz. Rusza Festiwal Teatrów Ulicznych
Ulicami Zgorzelca i Görlitz zawładną w czwartek artyści z całego świata. Rozpoczyna się bowiem Festiwal Teatrów Ulicznych Via Thea.
31-07-2013
Hel. Trwa Festiwal Teatr w Remizie
Promocja książki Andrzej Żurowskiego, spektakl Piotra Kondrata i spotkania w cyklu "rozmowy o polskich aktorach" - to propozycje festiwalu "Teatr w Remizie" pod kierownictwem artystycznym Wiesława Gerasa.
30-07-2013
Tykocin. Weekend z muzyką operową
Szykuje się nie lada gratka dla melomanów. Od 2 do 4 sierpnia w kościele Trójcy Przenajświętszej, synagodze oraz na zamku w Tykocinie odbędą się niezwykle koncerty.
27-07-2013
Kraków. Wakacyjne warsztaty teatralne w Teatrze KTO
W dniach 2-11 sierpnia odbędą się warsztaty "Orły wyobraźni" z aktorką i pedagog Katarzyną Marią Zawadzką.
26-07-2013
Dolnośląskie. Teatry grają też w wakacje
Teatry we Wrocławiu i Jeleniej Górze grają także w wakacje. "Sierpień z Komedią" to letnie hasło Wrocławskiego Teatru Komedia, który zaprasza widzów już w sierpniu na zabawne spektakle. Również Teatr Ad Spectatores nie zostawił swojej publiczności na całe wakacje, a nawet zaprosi ich na premierę.
26-07-2013
Kraków. Barakah i Mumerus na wakacje
Dramatorium w Teatrze Barakah i Lato Teatralne w Teatrze Mumerus to propozycje na koniec lipca.
26-07-2013
Płock. Premiera "Dniem i Nocą" i warsztaty w Per Se
Stowarzyszenie Teatr Per Se zaprasza na premierę powarsztatowego spektaklu i do udziału w kolejnym projekcie.
26-07-2013
Sopot. Monodram wg Pilcha na Letniej Scenie Boto
Scena Letnia Teatru Boto w Młodym Byronie zaprasza 27 lipca na monodram wg Jerzego Pilcha "Patryk K." w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego.
26-07-2013
Podlasie. Rusza Festiwal Teatralny "Wertep"
Akrobatyczny spektakl o miłości, historia Don Kichota, w której obrazy wprawia w ruch powiew powietrza, czy opowieści słuchane w chmurach - to propozycje w ramach 5. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Wertep". Impreza rozpoczyna się dziś w Narewce.
26-07-2013
Suwałki. Od jutra 8. Suwalskie Teatr-Akcje
27 lipca spektaklem dla dzieci w wieku 1-5 lat "Ściana.Banana" Late.Teatru z Wrocławia rozpoczną się 8. Suwalskie Teatr-Akcje. Tym razem czeka nas wyprawa na północ.
25-07-2013
Zielona Góra. Moc teatralnych atrakcji
Miejska oferta wakacyjna pęka w szwach. Na najmłodszych widzów czeka sześć spektakli w ramach cyklu "Bajki, bajdy, banialuki". W każdy piątek o godz. 11 w amfiteatrze dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienia teatrów z całej Polski. W ramach festiwalu sztuk ulicznych "BuskerBus" odwiedzą miasto połykacze ogni i aktorzy pantomimy.
24-07-2013
Gorzów Wlkp. Ostatnie spektakle na scenie Letniej
To już ostatni weekend na Scenie Letniej. Teatr im. J. Osterwy będzie żegnał się po raz 11. ze swoją letnią publicznością.
24-07-2013
Podlaskie. Szykuj się na Wertep!
Podniebny romans na trapezie, uciekające przed kucharzami warząchwie, Polak, Rosjanin i Niemiec nad grochówką, do tego muzyczna historia Żyda Pinkasa, wspomagana piaskiem malowanym na ścianach i mnóstwo innych wspaniałych historii. Szykujcie się - za chwilę zaczyna się Wertep, festiwal absolutnie niezwykły, z atmosferą nie do podrobienia, który przyjeżdża do sześciu miejscowości w Puszczy Białowieskiej.
24-07-2013
Poznań. Trwa Zamkowe Lato dla Dzieci
Pamiętacie film fantasy "Niekończąca się opowieść" na podstawie książki Michaela Ende? Na podstawie jego sztuki powstał spektakl "Wunschpunsch albo Eliksir" Teatru Zielone Słońce z Dąbrowy Górniczej, który pokaże we wtorek, 30 lipca CK Zamek.
24-07-2013
Węgajty. Teatr, terapia, ekologia
W Węgajtach k. Olsztyna i okolicznych wioskach ruszyła kolejna edycja Festiwalu "Wioska Teatralna" wśród warmińskiej przyrody. Na zainteresowanych czekają spektakle m.in. z Polski, Białorusi, Francji i Szwajcarii.
23-07-2013
Hel. Dziś monodram "Novecento"
Na kolejny wieczór ze sztuką zaprasza Teatr w Remizie w Helu. Dziś o godz. 20 Mateusz Olszewski, aktor grający m.in. na deskach łódzkiego Teatru Powszechnego, zaprezentuje monodram "Novecento" w reżyserii Marcina Brzozowskiego.
22-07-2013
Katowice. Iza Kała i Marcin Zarzeczny w Malarni
W sobotę, 27 lipca, na scenie w Malarni odbędą się spektakle Klubu komediowego Chłodna z Warszawy - one woman show "Kredyt zaufania" i Marcina Zarzecznego "Zwierzenia bezrobotnego aktora".
22-07-2013
Łódź. Na Letniej Scenie Domu Literatury
W środowe wieczory Dom Literatury (ul. Roosevelta 17) zaprasza na spektakle kameralne. Teraz w programie monodram "Być jak Maria Janion". Tekst Marcina Groty (jest też autorem scenografii i muzyki) interpretuje Agnieszka Skawińska.
22-07-2013
Puńsk. Festiwal Teatrów Stodolanych
Siedem teatrów z Polski i Litwy wzięło udział w 22. Festiwalu Teatrów Stodolanych, który odbył się w niedzielę w skansenie w Puńsku. Miejscowość ta nazywana jest stolicą Litwinów w Polsce.
22-07-2013
Warszawa. Teatr Polonia na pl. Konstytucji
Jeżeli nie masz czasu na wizytę w teatrze, to w wakacje teatr znajdzie ciebie. A na dodatek nie trzeba będzie płacić za bilet! Właśnie ruszają darmowe przedstawienia Teatru Polonia Krystyny Jandy.
22-07-2013
Wilanów. "Don Giovanni" zakończył Festiwal Mozartowski
Operowe widowisko "Don Giovanni" na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie zakończyło w niedzielę 23. Festiwal Mozartowski. Inscenizacji opery Wolfganga Amadeusza Mozarta o słynnym rozpustniku towarzyszyły wizualizacje i efekty świetlne na ścianach pałacu.
20-07-2013
Sopot. "Zwierzenia bezrobotnego aktora" w Dworku
Dziś o godz. 22 na Letniej Scenie Boto w "Młodym Byronie" w Dworku Sierakowskich odbędzie się kolejna próba "Zwierzeń bezrobotnego aktora" Marcina Zarzecznego.
20-07-2013
Warszawa. Rusza cykl spektakli plenerowych na pl. Konstytucji
Premierą "Czerwonego kapturka" Jana Brzechwy w reż. Adama Biernackiego rozpocznie się w sobotę tegoroczny cykl przedstawień wystawianych na placu Konstytucji przez Teatr Polonia. W spektaklu wystąpią m.in. Matylda Damięcka, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz.
19-07-2013
Czeremcha. Bezpłatny pociąg z Warszawy na festiwal na Podlasiu
Koleje Mazowieckie przygotowały specjalny pociąg, który zabierze wszystkich chętnych na XVIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów. Impreza odbywa się 19-21 lipca w Czeremsze i podobnie jak pociąg jest bezpłatna.
19-07-2013
Drezdenko. XVIII Letnie Spotkania Kameralne
Te spotkania z muzyką klasyczną mają swoją długą tradycję. Początkowo prezentujące muzykę organową, dziś skupiają się na kameralistyce i śpiewie. Pierwszy koncert już w czwartek 18 sierpnia. Temat: duety męskie.
19-07-2013
Gdańsk. "Carmen Funebre" z Poznania w Teatrze Leśnym
Dziś w Teatrze Leśnym o godz. 21.30 (ul. Jaśkowa Dolina 45) odbędzie sie spektakl Teatru Biuro Podróży "Carmen Funebre" w reżyserii Pawła Szkotaka.
19-07-2013
Gorzów Wlkp. Weekend na Scenie Letniej
Minął tydzień i znów spotkania na Scenie Letniej. Kto jeszcze nie był, niech zaplanuje wieczorny wypad do teatru, bo Scena Letnia minęła półmetek, a propozycje na ten weekend jak zawsze interesujące.
19-07-2013
Katowice. Policyjne śledztwo na LOT
Na Letnim Ogrodzie Teatralnym weekend rozpocznie się w komediowo-farsowym tonie - łódzka opowieść "Zwariować można" dotyczy pewnego policjanta w amorach. Spektakl na początku roku przygotowano w prywatnym Teatrze Małym jako 17. z kolei premierę na scenie działającej przy Manufakturze.
19-07-2013
Warszawa. Czerwony Kapturek na placu Konstytucji
Teatr Polonia otwiera sezon plenerowy. Bajka "Czerwony Kapturek" oparta na tekście Jana Brzechwy to interaktywny spektakl z piosenkami.
19-07-2013
Zielona Góra. Spektakl dla dzieci w amfiteatrze
Twój maluch nudzi się w domu? Zabierz go do teatru, a właściwie amfiteatru. Przyjedzie teatr z Krakowa, pokaże ciekawy spektakl.
18-07-2013
Goleniów. Artystyczne Święto Obfitości
25 i 26 lipca Teatr Brama zaprasza do Stodoły Zygmunta Helanda w Strzelewie na festiwal: Artystyczne Święto Obfitości
17-07-2013
Hel. Wieczory z monodramami
Ruszył Teatr w Remizie w Helu. Co się przez lato wydarzy w pomieszczeniach OSP Hel przy Bulwarze Nadmorskim? Sprawdź i zaplanuj wizytę.
16-07-2013
Hel. Wieczór z Hrabalem w Teatrze w Remizie
Dzisiaj kolejny wieczór w Teatrze w Remizie w Helu. Katarzyna Flader przedstawi monodram oparty na tekście Bohumila Hrabala "Oczami mojej żony".
16-07-2013
Kraj. Wakacyjny przewodnik teatralny - od morza po góry
Lato w pełni, wyruszamy na wakacje, a teatry - w większości wypadków - zamykają podwoje. Możemy jednak wyruszyć w teatralną podróż po Polsce i zobaczyć ciekawe spektakle.
15-07-2013
Polkowice. Lato z muppetami i nie tylko
Lato w pełni, warto więc korzystać z długich, ciepłych wieczorów i bawić się na świeżym powietrzu. Kolejna edycja Polkowickiego Lata Kulturalnego to 2 sobotnie spotkania - 17 lipca oraz 20 sierpnia.
15-07-2013
Popkarpacie. Lato z Teatrem Bez Rzędów
W piątek 12 lipca na letniej scenie Teatru Bez Rzędów - w Parku Linowym "Leśny Tabor" - spektaklem "Lisia Intryga" w reż. Lecha Walickiego, rozpoczęła się akcja "Lato z Teatrem Bez Rzędów".
15-07-2013
Świnoujście. Miłość tematem Karuzeli Cooltury
Co o miłości mają do powiedzenia Krystyna Janda, o. Maciej Zięba, Radosław Majdan? W piątek w Świnoujściu zacznie się kręcić Karuzela Cooltury. W tym roku tematem jest miłość i działanie.
15-07-2013
Wierszalin podsumowuje sezon i zapowiada projekt wakacyjny
Lipcowymi prezentacjami spektaklu "Wierszalin. Reportaż o końcu świata" Teatr Wierszalin zakończył sezon 2012/2013, w którym zaprezentował widzom dwie premiery: "Wszyscy święci. Zabłudowski cud" oraz "Boską Komedię" - entuzjastycznie przyjęte przez publiczność, jak i krytykę teatralną.
13-07-2013
Hel. 7. Spotkania Teatrów Jednego Aktora
W dniach 14 lipca - 13 sierpnia w Helu, w ramach "Teatru w Remizie", odbywać się będą 7. Spotkania Teatrów Jednego Aktora. W atmosferze nadmorskiej miejscowości odbędą się spektakle, rozmowy i spotkania z aktorami.
12-07-2013
Sopot. Wakacje z Letnią Sceną Boto
Nie wszyscy wiedzą, że plaża w Sopocie nie musi kojarzyć się z szumem fal i polskim morzem. Teatr Boto organizuje drugi sezon swojej Sceny Letniej na miniplaży... usypanej w ogródku kawiarni Młody Byron w Sopocie. Scena otwarta będzie od 11 lipca do 8 września.
12-07-2013
Warszawa. Lato w Ateneum
Teatr Ateneum nie rozpoczął wakacji i jeszcze w lipcu zaprasza widzów na swoje przedstawienia: "La Boheme", "Nie jesteś sama", "W progu", "Siła przyzwyczajenia", "Pocałunek", "Kolacja dla głupca", "Casta la vista", "Sceny niemalże małżeńskie" oraz "Ja, Feuerbach".
11-07-2013
Hel. Wejściówki na monodramy w remizie
W niedzielę kolejny sezon inauguruje helski Teatr w Remizie. Zarezerwuj sobie bezpłatną wejściówkę na spektakl.
11-07-2013
Katowice. Nohavica i inni w Letnim Ogrodzie Teatralnym
W Katowicach w ostatni weekend rozpoczęła się 15. odsłona Letniego Ogrodu Teatralnego. W jego ramach w soboty i niedziele wakacji można obejrzeć ciekawe spektakle teatralne, przeznaczone zarówno dla dorosłych (w sobotnie wieczory) oraz dla dzieci (niedzielne popołudnia).
11-07-2013
Wrocław. "po÷MOCNI" na "Lato w teatrze 2013"
Teatralne warsztaty we Wrocławskim Teatrze Lalek w ramach projektu Instytutu Teatralnego zaowocowały spektaklem "po÷MOCNI". Premiera 13 lipca.
10-07-2013
Gdańsk. Od jutra XVII Festiwal Feta
Ponad 50 spektakli zostanie wystawionych podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta, który rozpocznie się w czwartek w Gdańsku. Podczas odbywającego się od szesnastu lat festiwalu zaprezentuje się 28 teatrów z 13 krajów.
10-07-2013
Gdańsk. Znamy program XVII Festiwalu Szekspirowskiego
Czy twórczość Williama Szekspira mówi nam coś o współczesnym świecie? Kolejny raz spróbują nam to wyjaśnić artyści podczas Festiwalu Szekspirowskiego, który w tym roku potrwa od 1 do 6 sierpnia.
10-07-2013
Kraków. Od jutra XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
ULICA jest jednym z najstarszych festiwali teatru plenerowego w Europie Środkowej.W tegorocznym programie dominować będą spektakle z Hiszpanii i Polski, nie zabraknie też artystów z Francji i Niemiec.
10-07-2013
Słubice-Frankfurt. Festiwal Sztuki "Most/Die Brücke"
Wystawy, seanse, warsztaty, spotkania z gośćmi, a na zakończenie koncert. To wszystko na Festiwalu Sztuki w Słubicach W towarzystwie m.in. Wojciecha Smarzowskiego, Janusza Zaorskiego, Volkera Schlöndorfa.
10-07-2013
Zakopane. Teatr Witkacego zaczyna sezon
14 lipca Teatr im. Witkiewicza wznawia działalność po przerwie urlopowej. - Gramy przez całe lato codziennie i serdecznie na Chramcówki 15 oraz w inne miejsca, w których prezentujemy spektakle zapraszamy!
09-07-2013
Arie przeplatane utworami Elvisa Presleya
W Kołobrzegu zakończył się trzydniowy Festiwal Muzyki Klasycznej. Rozmawiamy z gwiazdami festiwalu, Mirosławem Niewiadomskim, tenorem Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Kamilą Cholewińską-Lendzion, sopranistką Warszawskiej Opery Kameralnej.
09-07-2013
Gdańsk. Długi weekend z XVII Fetą
W ciągu czterech dni wystąpi 28 teatrów z 13 krajów, które pokażą aż 55 spektakli. Nadchodzi długi teatralny weekend z Międzynarodowym Festiwalem Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta, który potrwa od czwartku do niedzieli, 11-14 lipca.
09-07-2013
Kraków. Festiwal Ulica 26 Street Art tuż, tuż
Już w tym tygodniu, 11-ego lipca rozpoczyna się wielkie święto teatru ulicznego - XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA 26 STREET ART.
09-07-2013
Nastazin. Teatr w stodole
Stodoła jak najbardziej prawdziwa we wsi Nastazin (między Maszewem a Chociwlem) od 2003 roku zamienia się w oryginalną salę teatralną. A w niej przez tydzień odbywają się jak najbardziej prawdziwe przedstawienia. Festiwal rozpoczął się wczoraj.
09-07-2013
Rumia. Spektakl dla dzieci w galerii handlowej
14 lipca w Porcie Rumia CH Auchan trzykrotnie zaprezentowany zostanie spektakl "Szufladkowo", podczas którego gadające sztućce i romantyczny kuchcik opowiedzą o sile miłości oraz o zdrowym odżywianiu.
09-07-2013
Sopot. Rusza Letnia Scena Teatru Boto
Właśnie wystartowały letnie sceny teatralne Trójmiasta. Obok gdyńskiej Sceny Letniej na plaży w Orłowie i sceny Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim, warto odwiedzić Scenę Letnią Teatru Boto w Sopocie.
09-07-2013
Świnoujście. O miłości na Karuzeli Kultury
Co o miłości mają do powiedzenia Jerzy Stuhr, Małgorzata Kożuchowska czy premier Jan Krzysztof Bielecki? Dowiemy się tego podczas V Karuzeli Cooltury w Świnoujściu. Przeszło 80 osobowości ze świata kultury, mediów, sportu i nauki będzie nadawało ton dyskusjom i spotkaniom tegorocznej edycji.
08-07-2013
Jurata. Kulturalne wakacje
Urlop nad polskim morzem nie musi kojarzyć się tylko z leżeniem plackiem na plaży i smażalniami ryb. Kaowcy Olitka i Robert, jak nazywają siebie organizatorzy Sceny w Juracie, zapraszają na szereg kulturalno-rozrywkowych atrakcji.
08-07-2013
Łódź. Teatr Powszechny gra w wakacje
W lipcu na afiszu Teatr Powszechnego spektakl "Szalone nożyczki", który cieszy się dużym powodzeniem.
08-07-2013
Sejny-Krasnogruda. Zaczyna się Lato w Pograniczu
We wtorek (9 lipca) zagrają klezmerzy, w środę (10 lipca) - zespół Slalom, w czwartek (11 lipca) rusza Camerata Pro Classica, obejrzeć też można będzie bajki jedyne w swoim rodzaju... Wszystko to oznacza, że kanikuła się zaczęła i zaczyna się też Lato w Pograniczu.
05-07-2013
Drzemlikowice. Letnie warsztaty Teatru Formy
Integra-Letni Plener Twórców to integracyjne warsztaty teatralno-ceramiczne organizowane przez wrocławski Teatr Formy 14 do 21 lipca.
05-07-2013
Dynów. Szekspir na stacji kolejki wąskotorowej
6 lipca startuje projekt "Szekspir w Dynowie: Sen nocy letniej - spektakl plenerowy". Już po raz 10. stowarzyszenie De-Novo zrealizuje widowisko plenerowe na stacji kolejki wąskotorowej. Na realizację przedsięwzięcia zbierane są fundusze przez portal crowdsourcingowy wspieramkulture.pl.
05-07-2013
Katowice. "Audiencja" otwiera Lato w Malarni Śląskiego
Lato w Malarni, które wystartowało w ubiegłym roku, będzie kontynuowane i w tym. W ramach tej imprezy w każdy piątek i każdą sobotę wakacji na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego będą się odbywać przedstawienia. Nowością w tym roku jest Scena Klubowa Malarni, gdzie po spektaklach będą dyskusje albo kolejne... spektakle.
05-07-2013
Kraków. Miniaturowy teatr na lato
Choć teatry powoli zapadają w letni sen, życie sceniczne w Krakowie nie zamiera. Właśnie rozpoczął się IV Festiwal Krakowskie Miniatury Teatralne
05-07-2013
Kraków. Scena przy Pompie zaprasza w lipcu i sierpniu
Lato na Scenie przy Pompie. Będą recitale i pokazy filmowe Tradycyjnie, wraz z przyjściem lata, Scena przy Pompie Teatru im. J. Słowackiego ożywa. W najbliższych tygodniach czekają nas autorskie recitale znanych krakowianom artystów.
05-07-2013
Międzyzdroje. Bogaty program teatralny Festiwalu Gwiazd
Nadmorski kurort żyje Festiwalem Gwiazd. Na promenadzie spotkać można Daniela Olbrychskiego, a w restauracji Annę Muchę. Ale tym razem celebrytów na plaży nie ma. Bo program napięty. I bardzo atrakcyjny
05-07-2013
Pruszcz Gd. Piąty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże
6 lipca prapremierą spektaklu "Wielka improwizacja" w reżyserii Kuby Roszkowskiego Teatr Wybrzeże otworzy piąty sezon Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim.
05-07-2013
Warszawa. Drugi weekend ze Sztuką Ulicy
Stowarzyszenie Scena 96 zaprasza na drugą odsłonę XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy. Na Rynku Nowego Miasta i w Parku Agrykola będzie można zobaczyć przedstawienia znanych polskich i zagranicznych zespołów.
04-07-2013
Bydgoszcz. "Król Maciuś I" Buratina w amfiteatrze
W niedzielę w amfiteatrze przy spichrzach o godz. 17 odbędzie się spektakl Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino "Król Maciuś I".
04-07-2013
Gdańsk. XVII Feta na Starym Przedmieściu i Dolnym Mieście
Feta - odbywający się od szesnastu lat w Gdańsku Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych - rozpocznie się już za tydzień, w czwartek, 11 lipca. Na inaugurację imprezy o godz. 18 zapowiadany jest wernisaż wystawy "Foto Feta", który odbędzie się Przystani Wodnej "Żabi Kruk".
04-07-2013
Gorzów Wlkp. Letni weekend u Osterwy
W ramach Sceny Letniej Teatr Osterwy poleca z bajkę, recital i kabaret.
04-07-2013
Międzyzdroje. Gwiazdy już przyjechały
To znów ma być najważniejsze kulturalno-rozrywkowe wydarzenie lata. W Międzyzdrojach rozpoczyna się 18. Festiwal Gwiazd. Przyjedzie ponad 100 artystów. Wśród nich Daniel Olbrychski, który jako pierwszy "odciskał dłoń" na słynnej promenadzie.
04-07-2013
Pruszcz Gd. Spektakle Teatru Wybrzeże pod gwiazdami
W zakolu Raduni, w słynnej pruszczańskiej Faktorii, w lipcu i sierpniu wieczorem na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże grane są spektakle pod gołym niebem. To wspólny pomysł dyrektora Adama Orzechowskiego i władz miasta.
04-07-2013
Warszawa. Wakacje z Teatrem Kamienica
Wakacje to czas odpoczynku i magicznych podróży. Teatr Kamienica zaprasza do wspólnych wakacyjnych wojaży - lokalnych, międzynarodowych, historycznych i metafizycznych.
03-07-2013
Katowice. Teatry z Krakowa gościnnie w Malarni
W Teatrze Śląskim rozpoczęło się "Lato w Malarni", projekt skierowany do tych, co jeszcze przed lub już po urlopie. Jest to również pozycja na turystycznej mapie miasta dla tych, którzy odwiedzą latem Katowice. Trzecia scena Teatru Śląskiego z klimatyzowaną widownią i barem będzie czynna przez okres wakacji.
03-07-2013
Łódź. Letnia Scena 2013 w Domu Literatury
Andrzej Seweryn, Marek Koterski i Piotr Bikont to tylko kilka nazwisk twórców, których efekty scenicznej pracy poznamy podczas rozpoczynającego się w środę XV. Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena 2013" w Domu Literatury, dawnym Śródmiejskim Forum Kultury.
03-07-2013
Teatr Wybrzeże gra pod chmurką
- W Pruszczu Gdańskim nasza Letnia Scena będzie zapraszać publiczność w każdą wakacyjną sobotę do 24 sierpnia. Generalnie reakcje widzów w Pruszczu nie odbiegają od reakcji na naszych stałych scenach. Myślę, że te prezentacje są korzystne dla wszystkich - dla nas, bo konfrontujemy się z szerszą widownią i dla publiczności, mogącej zobaczyć nasze spektakle w nietypowej scenerii - mówi dyrektor Teatru Wybrzeże Adam Orzechowski przed inauguracją Sceny Letniej.
03-07-2013
19 lipca "Teatr Polska" znów rusza w trasę!
W tym roku program "Teatr Polska" organizowany jest po raz piąty. Spośród rekordowej liczby zgłoszonych spektakli (105) w objazd ruszy 15. rekomendowanych przez Komisję Artystyczną. Od 19 lipca do 1 grudnia 2013 roku mieszkańcy ponad 100 miejscowości obejrzą 170 pokazów.
02-07-2013
Kraków-Gdynia. "Paw królowej" na Open'er Festival
"Paw królowej" w reżyserii Pawła Świątka - spektakl Narodowego Starego Teatru, zostanie zaprezentowany w dniach 3, 4, 5, 6 lipca 2013 r. na Heineken Open'er Festival w Gdyni.
02-07-2013
Międzyzdroje. Wakacyjny zjazd gwiazd
Międzyzdroje odliczają godziny do startu 18. Festiwalu Gwiazd. Od środy nadmorski kurort będzie kulturalną stolicą Polski. Ponad 100 artystów nie przyjeżdża tam plażować - w programie jest kilkanaście spektakli, pokazy filmów, koncerty i wiele imprez towarzyszących.
02-07-2013
Sopot. Rusza 20. sezon Teatru Atelier
Śpiewająco, poetycko i refleksyjnie - w takim klimacie rozpoczyna się kolejny sezon Teatru Atelier, jednej z tych instytucji, które stanowią o atmosferze sopockiego lata. W czwartek, 4 lipca, o godz. 19.30 zostanie wyświetlony film "Hommage a Joanna Bogacka".
02-07-2013
Wałbrzych. Wakacje z lalkami
Teatr Lalki i Aktora wyjeżdża na lipcowe wakacje, ale już w sierpniu gra dla małych i większych widzów.
02-07-2013
Warszawa. Lipiec w Dramatycznym
Kto nie miał czasu w sezonie zajrzeć do teatru, ma okazję, żeby nadrobić zaległości - cztery sceny warszawskiego Teatru Dramatycznego zapraszają na swoje przebojowe spektakle i jedną premierę.
02-07-2013
Warszawa. Teatr Polonia i Och-teatr w plenerze
Teatr Polonia i Och-teatr po raz kolejny organizują letnie spotkania teatralne pod chmurką. W tym roku oprócz znanych z poprzednich lat tytułów, będzie można obejrzeć premierę "Czerwonego kapturka".
02-07-2013
Kraj. Ruszyło "Lato w teatrze 2013"
Rozpoczęły się już warsztaty w ramach pierwszych turnusów "Lata w teatrze". Od soboty zajęcia trwają w Mielnie, od dziś w Bielsku-Białej, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Toruniu i Wrocławiu, w czwartek zaczną się warsztaty w Lipiankach.
01-07-2013
Białystok. Szkoła estradowa zaprasza na wakacje ze śpiewem
Kończą się zapisy na tegoroczne warsztaty artystyczne organizowane przez Szkołę Estradową im. Anny German w Białymstoku.
01-07-2013
Gdańsk-Pruszcz Gd. Prapremiera "Wielkiej improwizacji"
W najbliższą sobotę o godz. 21 na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim odbędzie się polska prapremiera "Wielkiej improwizacji" Abelarda Gizy, Jakuba Roszkowskiego i Wojciecha Tremiszewskiego w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Spektakl zainauguruje piąty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim. Wstęp wolny.
29-06-2013
Międzyzdroje. Kto nas olśni na Festiwalu Gwiazd
Paweł Małaszyński, Anna Mucha czy Piotr Machalica, to tylko niektóre z gwiazd, które od środy spotkać będzie można w Międzyzdrojach.Pierwsze wydarzenia na festiwalu już w środę. A potem - kolejne atrakcje aż do końca tygodnia.
28-06-2013
Bielsko-Biała. Lato w Banialuce
Bezpłatne warsztaty teatralne "Lato w teatrze" dla młodzieży w wieku od 12 do 18 lat rozpoczną się już 1 lipca. Uczestnicy projektu podzieleni na grupy (aktorska, muzyczna, scenograficzno-kostiumowa, dziennikarsko-promocyjna) będą przygotowywać przedstawienie teatralne.
28-06-2013
Gorzów Wlkp. Zaczyna się sezon na Scenie Letniej
Na tę chwilę wszyscy czekają niecierpliwie przez cały rok. I nie chodzi wcale o to, że wakacje. Razem z nimi zaczyna się... Scena Letnia w Teatrze Osterwy. A zaczyna się już w ten weekend, i od razu trzema propozycjami teatralnych wieczorów
28-06-2013
Międzyzdroje. "Single i remiksy" na Festiwalu Gwiazd
Jubileuszowy setny spektakl "Singli i remiksów" otworzy 3 lipca Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach i zostanie tam pokazany dwukrotnie.
28-06-2013
Płock. Mobilna scena POKiS na osiedlach
Muzyka, teatr nie powinny kryć się w dusznych pomieszczeniach ośrodków kultury. POKiS też wychodzi z takiego założenia i wzorem ubiegłego roku rusza w trasę po płockich osiedlach. Pierwsza odsłona Akcji Animacji już w piątek na Starym Rynku. Potem będzie na Radziwiu, Podolszycach, w Imielnicy.
28-06-2013
Warszawa. Od jutra XXI Festiwal Sztuka Ulicy
Wydarzenie zainauguruje Teatr AKT spektaklem "In Blue" w sobotę na Rynku Nowego Miasta o godz. 21. To przesycone niebieskim kolorem, stanowiące połączenie teatru pantomimy tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu, oryginalne przedstawienie familijne o podróży w krainę fantazji.
27-06-2013
Gdańsk. Familijna XVII Feta już niebawem
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta 2013 rozpocznie się na początku lipca. Gdańsk, jak co roku, stanie się wielką sceną. Na starym Przedmieściu i Dolnym Mieście od 11 lipca będziemy mogli zobaczyć spektakle i instalacje.
27-06-2013
Gdynia. Scena Letnia w Orłowie startuje w sobotę
Znowu pada, więc dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gdyni Krzysztof Babicki z niepokojem spogląda w niebo. W minionym sezonie lało jak z cebra. Na uruchamianej przez teatr Scenie Letniej w Orłowie trzeba było odwoływać spektakle, zwracać za bilety. Jak będzie w tym roku?
27-06-2013
Jurata. Maraton z komediami na scenie przy Bryzie
Największe hity Broadwayu - "Boeing Boeing", "I love you" i "Histerie miłosne" oraz błyskotliwe komedie: "Wielki apetyt" i "Czterdziestka w opałach" już w lipcu zagoszczą na letniej scenie teatralnej w Juracie.
27-06-2013
Katowice. Letni Ogród Teatralny
Ponad 20 imprez: spektakle dla dorosłych i dla dzieci, koncert legendarnej grupy SBB oraz benefis Roberta Talarczyka złożą się na tegoroczną, XV edycję Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach.
27-06-2013
Sopot. Sezon recitali w Teatrze Atelier
Jubileuszowy, dwudziesty sezon Teatru Atelier rozpocznie się we wtorek 2 lipca. Przez dwa miesiące na scenie tuż przy sopockiej plaży królować będą recitale. Odbędzie się też premiera nowej produkcji Teatru Atelier oraz przedpremierowe pokazy nowego spektaklu muzycznego Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.
27-06-2013
Warszawa. Międzynarodowa "Sztuka ulicy"
Ponad 20 spektakli plenerowych teatrów polskich i zagranicznych zostanie wystawionych na warszawskich skwerach i w parkach. Od 29 do 30 czerwca i od 5 do 7 lipca odbywać się będzie 21. edycja międzynarodowego festiwalu "Sztuka ulicy".
26-06-2013
Gdańsk. Lato z Teatrem Wybrzeże
Zapraszamy do spędzenia lata z Teatrem Wybrzeże! Od 1 lipca do 31 sierpnia spektakle będą grane aż na czterech scenach - na Dużej Scenie i Scenie Malarnia w Gdańsku, na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim.
26-06-2013
Gdynia. Bogaty repertuar Sceny Letniej
W tym sezonie letnim scena teatralna na gdyńskiej plaży będzie miała kilku gospodarzy. Dla widzów oznacza to oczywiście o wiele więcej atrakcji niż do tej pory.
25-06-2013
Gdańsk. Letni sezon Teatru Wybrzeże w Pruszczu
Lato oznacza więcej niż w pozostałej części roku imprez na wolnym powietrzu. Nie tylko koncertów, festynów i pikników. Nie zabraknie też plenerowego teatru - Wybrzeże po raz kolejny otwiera swoją letnią scenę.
25-06-2013
Gdańsk. Teatr Delikates zagra na osiedlach
Zamiast klimatyzowanych teatralnych sal i wygodnych foteli, ulice w Letnicy, na Stogach, Dolnym Mieście, w Pieckach Migowie czy Oruni. Teatr Delikates zagości w gdańskich dzielnicach i zagra głównie dla widzów, którzy do teatru uczęszczają rzadko albo wcale. Pokazy plenerowego spektaklu "Pozor už nemôžem" potrwają od 25 czerwca do 19 sierpnia.
25-06-2013
Gdynia. Spektakle Centrum Kultury na plaży
Podobnie jak w zeszłym roku Centrum Kultury w Gdyni na okres wakacji przenosi się do Orłowa na Scenę Letnią. Na afiszu m.in. premiera "Kukły" w reż. Jerzego Gruzy.
25-06-2013
Gorzów Wlkp. Scena Letnia
Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza na XI edycję Sceny Letniej od 28 czerwca do 28 lipca.
25-06-2013
Katowice. LOT w podcieniach Centrum Kultury
Letni Ogród Teatralny jest stałym punktem wakacyjnej oferty kulturalnej Katowic. Co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nieprzerwanie rosnącą frekwencją. Podczas piętnastej edycji tego cyklicznego przedsięwzięcia organizatorzy oferują widzom ponad 20 różnych wydarzeń.
25-06-2013
Kraków. Bagatela gra przez całe lato
Cieszący się najwyższą w Polsce frekwencją Teatr Bagatela, który rozsławił róg ulic Krupniczej i Karmelickiej, już kolejny sezon przez całe wakacje zapewniać będzie rozrywkę krakowianom i licznie odwiedzającym nasze miasto turystom.
25-06-2013
Warszawa. 13. Festiwal "Ogrody Muzyczne" na Zamku Królewskim
Koncerty, filmy, spotkania z artystami znajdą się w programie 13. edycji Festiwalu "Ogrody Muzyczne", która odbędzie się w dniach 30 czerwca-28 lipca na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.
25-06-2013
Wrocław. Letnie warsztaty teatralne
Przez całe wakacje w Klubie Pod Kolumnami profesjonalni aktorzy będą prowadzili skondensowany 5-dniowy trening aktorski.
24-06-2013
Sopot. Sezon jubileuszowy w Teatrze Atelier
Już niebawem, 2 lipca - recitalem Magdy Kumorek "Śmiercie", do którego inspirację stanowi wiersz Bolesława Leśmiana ("Chodzą Śmiercie po słonecznej stronie/Trzymający się wzajem za dłonie"), rozpoczną się spektakle w sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
21-06-2013
Ogórki
Smutno mi się robi z powodu tego, że w wakacje w Rzeszowie wybrać się do teatru nie będzie można. Ani do jednego wspomnianego, ani do Maski, ani do Przedmieścia, ani..., bo są ogórki, przerwa wakacyjna znaczy. Szkoda, bo czasu akurat ludziska mają więcej w wakacje, a i dzieci chętnie by obejrzały sceniczną jakąś adaptację - pisze Niemaszek w felietonie Jak to widzę tak to piszę w Super Nowościach.
19-06-2013
Gdynia. Scena Letnia w Orłowie pełna atrakcji
Takiego roku jeszcze na Scenie Letniej w Orłowie nie było. Scena, która w tym roku staje się "pełnoletnia", po wielu latach pod kuratelą Teatru Miejskiego stała się sceną miejską w pełnym tego słowa znaczeniu i będzie miała kilku organizatorów.
19-06-2013
Wrocław. Letni sezon warsztatowy w Teatrze Pieśń Kozła
W dniach 18.07.2013 - 31.07.2013 cykl warsztatów prowadzonych przez najbardziej doświadczonych aktorów i założycieli Teatru Chorea: Grzegorza Brala, Annę Zubrzycki i Rafała Habla.
17-06-2013
Częstochowa. Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży
Teatr im. Częstochowy zaprasza na letnie warsztaty od czerwca do sierpnia.
24-05-2013
Legnica. Plenerowe spotkania z teatrem w miejskim parku
"Morska opowieść o Bajkowych Kłopotach" Teatru Avatar zaprezentowana zostanie w niedzielę 26 maja o godz. 16 w legnickim parku miejskim. W czerwcu, wśród parkowych propozycji m.in. spektakl wrocławskiego Teatru Improkracja recital piosenki kabaretowej.
10-05-2013
Toruń. "Envolee Chromatique" jutro nad Wisłą
Plenerowe widowisko "Envolee Chromatique", będące połączeniem elementów teatru, muzyki i efektów świetlnych, zaprezentują francuscy artyści w sobotę na nadwiślańskim Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.
09-05-2013
Toruń. Już w sobotę "Envolée Chromatique"
11 maja o godz. 21.30 na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu (okolice Bramy Klasztornej) zostanie zaprezentowany niezwykły, podniebny spektakl "Envolée Chromatique". W związku z organizacją wydarzenia nastąpią ograniczenia w ruchu - od godziny 18 w piątek (10 maja) do godziny 6 rano w niedzielę (12 maja) zostanie zamknięty Bulwar Filadelfijski na odcinku Ślimak Getyński - ulica Łazienna.
06-05-2013
Dolnośląskie. Letnie festiwale kulturalne
Cykl letnich imprez kulturalnych na Dolnym Śląsku zdominują festiwale filmowe, muzyczne i teatralne.
06-05-2013
Warszawa. Kulturalne lato w stolicy
Koncerty Paula McCartneya, Rogera Watersa, Beyonce, Wayne'a Shortera i festiwal "Chopin i jego Europa" - między innymi takie atrakcje czekają latem warszawską publiczność. Ponadto doroczne festiwale teatralne, filmowe a także biennale plakatu.